Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook, Instagram ve Messenger'da platformlar arası mesajlaşmayı başlattı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
494
mesajlar
494
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:26

Facebook, çeşitli mesajlaşma platformlarını entegre etme konusunda şimdiye kadarki en büyük adımını atarak, Messenger ve Instagram'daki belirli kullanıcıların uygulamadan diğerine mesaj göndermesine olanak tanıdı. Platformlar arası mesajlaşmanın kullanıma sunulmasının yanı sıra Instagram, Messenger'dan alınan özelliklerle genişletilecek olan DM sisteminin de büyük bir revizyonunu alıyor.

Yeni Instagram mesajlaşma araçları arasında kaybolan mesajlar, selfie çıkartmaları yer alıyor. , özel emoji, sohbet renkleri, istenmeyen mesajları engellemenin yeni yolları ve bir video görüşmesi sırasında arkadaşlarınızla video izlemenizi sağlayan Messenger'in Birlikte İzle özelliğinin tanıtımı.

Kullanıcılar, eğer isterlerse platformlar arası mesajlaşmayı devre dışı bırakabilir dilek

Kullanıcılar isterlerse güncellemeyi reddedebilecekler, ancak Facebook şüphesiz yeni özelliklere erişimin onları evet demeye teşvik edeceğine bahse girecek. Platformlar arası mesajlaşmaya ek olarak, Instagram ve Messenger'daki kullanıcılar aynı anda her iki uygulamada da profilleri arayabilir. Kullanıcılar isterlerse bu özelliklerden vazgeçebilirler.

Instagram ve Messenger platformlar arası mesajlaşmanın tam olarak ne zaman ve nerede kullanılabileceği belirsizdir. CNN'e göre, özellik şu anda "belirli pazarlarda test ediliyor ve önümüzdeki aylarda küresel olarak genişleyecek." Facebook'un diğer mesajlaşma devi WhatsApp'ı ne zaman entegre etmeye başlayacağına dair halka açık bir zaman çizelgesi yok.

Haberler, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg tarafından 2019'da ana hatlarıyla açıklanan iddialı bir planın parçası. sosyal medya imparatorluğunu kamusal alanlar üzerine kurulmuş bir imparatorluktan özel iletişime daha fazla odaklanan bir imparatorluğa geçirdi. Zuckerberg'in 2019'da açıkladığı gibi, "özel mesajlaşma, geçici hikayeler ve küçük gruplar, çevrimiçi iletişimin en hızlı büyüyen alanlarıdır." Facebook, her biri 1 milyardan fazla kullanıcısı olan çeşitli uygulamalarına mesajları entegre ederek, bu pazarın mümkün olduğunca çoğunu ele geçirmeyi umuyor.

Geçmiş adımlar, küçük işletmeler için Facebook, Messenger ve Instagram'daki sayfaları ve profilleri yönetmelerine olanak tanıyan bir uygulamanın lansmanını ve herkesin çeşitli Facebook'taki giriş bilgilerini kontrol etmesine olanak tanıyan yeni bir Hesap Merkezi aracını içeriyordu özellikleri.

Bu hizmetleri birleştirmek, özellikle uçtan uca şifrelenmiş olan WhatsApp'ın yaklaşan entegrasyonu için büyük bir altyapı sorunu. Ancak Facebook'un mobil mesajlaşmadaki hakimiyetine karşı temkinli davranan düzenleyiciler daha büyük bir engel oluşturabilir.

Zuckerberg'in 2019'da Instagram, WhatsApp ve Messenger'da mesajlaşmayı entegre etme hırsını duyurmasının ardından, Facebook'un kurucu ortağı Chris Hughes şirketi dağılmaya çağırdı. Hughes, Facebook'un bir sosyal medya tekeli haline geldiğini ve kullanıcıların herhangi bir geçerli rakibe geçiş yapamadığını savundu. Mevcut Demokrat başkan adayı Joe Biden de dahil olmak üzere bir dizi önde gelen ABD'li politikacı bu endişeleri yineledi. Facebook şu anda hem ABD'de hem de AB'de antitröst soruşturmaları geçiriyor ve Zuckerberg geçen ay FTC'de ifade verdi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Patent, Instagram'ın bağlantılara başlık eklemek için bir ücret talep edebileceğini öne sürüyor enis 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: enis
  Kim Kardashian West protesto için Instagram ve Facebook hesaplarını bir günlüğüne donduruyor hoppa 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: hoppa
  Muhafazakar grup, Twitter ve Facebook denetiminden kaçınmak için bir grup genci kullandı Tolga 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: Tolga
  Facebook, yaratıcıların AR efektlerini Messenger ve Portal'a koymasına izin verecek enis 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: enis
  Facebook, Messenger ve Instagram sohbetlerini küçük işletmeler için yeni uygulamada birleştiriyor chaitra 0 0 14-11-2020, Saat: 23:29
Son Yorum: chaitra

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.