Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi
Yorumları: 1,518
Konuları: 1,518
Kayıt Tarihi: 28-09-2019
Rep Puanı: 3
#1

Financial Times'a göre Facebook, ABD başkanlık seçimleri şiddetli bir kargaşaya yol açarsa içeriği agresif bir şekilde kısıtlayabileceğini söylüyor. Küresel ilişkiler başkanı Nick Clegg, FT'ye verdiği demeçte, Facebook'un "gerçekten son derece kaotik ve daha da kötüsü şiddetli koşullar varsa kullanabileceğimiz bazı kırılma seçeneklerine" baktığını söyledi.

Clegg bunu yapmadı. bu seçeneklerin neler olduğunu tartışın. Ancak, Facebook ’un geçmişte “gerçek sivil istikrarsızlığın” olduğu ülkelerde kullanılan “platformumuzdaki içeriğin dolaşımını önemli ölçüde kısıtlamak için oldukça istisnai önlemler” aldığından bahsetti. İsimsiz bir kaynak, şirketin 70 seçim sonucunu ve bunlara nasıl yanıt vereceğini, "birinci sınıf askeri senaryo planlayıcıları" da dahil olmak üzere personele dayanarak modellediğini söyledi.

Facebook zaten siyasi reklamları kısıtlama sözü verdi

​​Facebook (diğerlerinin yanı sıra sosyal ağlar) yanlış bilgilendirme, seçime müdahale ve başkanlık seçimleri etrafındaki olası şiddet çağrıları ile ilgili endişeleri önlemeye çalıştı. Eylül ayı başlarında, Seçim Gününden önceki hafta siyasi reklamları kabul etmeyi bırakacağını duyurdu ve nasıl oy kullanacağına ilişkin yetkili bilgiler içeren kendi Seçmen Bilgi Merkezini tanıtacağını duyurdu.

Facebook ayrıca bir bilgi etiketi de yerleştirecek Seçimlerin sonucuna dair şüphe uyandıran veya vaktinden önce zaferi ilan eden gönderiler - COVID-19 salgını nedeniyle çok sayıda insanın postayla oy vermesi durumunda ortaya çıkabilecek bir sorun, özellikle de Başkan Donald Trump'ın postayla gönderilen oyların sahte olduğunu temelsiz olarak iddia etmesi .

Şirketin çabaları, bu sonbaharda Myanmar seçimlerinden önce nefret söylemini tespit etme ve kaldırma çabası da dahil olmak üzere Amerikan siyasetinin ötesine uzanıyor.

Ancak Facebook, tanıtımını yapan içeriği defalarca kısıtlayamadı. şiddet veya yanlış bilgilendirme. Yakın tarihli bir New York Times raporu, QAnon komplo teorisyenlerinin baskı girişimlerine rağmen platformda geliştiğini buldu. Myanmar'a odaklanması, askeri yetkililerin Facebook'u Rohingya azınlığına karşı soykırımcı şiddeti kışkırtmak için kullanmasından sonra geldi. Ayrıca, kullanıcıların doğru bir şekilde uyardığı ve şiddete yol açabileceği ilan edilen bir milis olayını ortadan kaldırmadı - CEO Mark Zuckerberg daha sonra bunu "operasyonel hata" olarak adlandırdı.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook Haber Sayfası | Sponsor Reklam ile facebook sayfa Kasımı admin 0 714 02-05-2022, Saat: 16:35
Son Yorum: admin
  Midrub Facebook Ads Manager - Script for Instagram, Facebook and Whatsapp Ads Automatizations scripti indirimli ucuza ku camoka 1 827 24-02-2021, Saat: 20:49
Son Yorum: sinancag1
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 807 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 670 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 649 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi