Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook Holokost inkar içeriğini yasakladı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : KennethFoups
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
406
mesajlar
406
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
13-11-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:53

Facebook, platformundaki "Holokost'u reddeden veya tahrif eden" tüm içeriği kaldıracağını duyurdu. Şirket, nefret söylemi politikalarının bu genişlemesinin, "küresel olarak anti-Semitizmdeki iyi belgelenmiş yükselişe ve özellikle gençler arasında Holokost hakkındaki endişe verici cehalet düzeyine" bir yanıt olduğunu söylüyor. Facebook, Holokost inkar içeriğinin platformunda özgürce yayılmasına izin verdiği için daha önce güçlü eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Şirket, Holokost'u reddeden veya tahrif eden içeriği kaldırmanın yanı sıra, bu yılın sonlarından itibaren Facebook'ta bu konuyla ilgili terimler arayan herkesi üçüncü tarafın sağladığı "güvenilir bilgilere" yönlendireceğini söylüyor. parti kaynakları.

Holokost'u ve ilgili konuları arayan Facebook kullanıcıları gelecekte "güvenilir bilgilere" yönlendirilecek

"Bu politikaların uygulanması bir gecede gerçekleşemez. Facebook ’un içerik politikasından sorumlu Başkan Yardımcısı Monika Bickert bir blog gönderisinde, bu politikaları ihlal edebilecek bir dizi içerik var ve incelemecilerimizi ve sistemlerimizi yaptırım konusunda eğitmek biraz zaman alacak ”dedi.

Bu yılın başlarında Facebook, Yahudi halkını "dünyayı ya da büyük kurumlarını yönetiyor" olarak tasvir eden Yahudi karşıtı klişeleri yasaklayacağını söyledi. Ancak bir hafta sonra bir İngiliz karşı-aşırılıkçılık grubu olan Stratejik Diyalog Enstitüsü (ISD) tarafından hazırlanan bir rapor, şirketin algoritmasının Holokost inkar içeriğini "aktif bir şekilde teşvik ettiğini" ortaya çıkardı.

Holokost'u reddeden veya tahrif eden içeriğin kaldırılması, sıklıkla nefret söylemine olanak sağlamakla suçlanan bir şirket için açık bir karar gibi görünebilir. Ancak geçmişte, Yahudi olan Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, ifade özgürlüğü ilkelerine bağlılığının bir örneği olarak şirketin Holokost inkarına toleransını sunmuştu.

2018'de Recode'a verdiği bir röportajda Zuckerberg, Facebook'un Holokost'u reddedenlerin içeriğini kaldırmayacağını, çünkü bu kişilerin "Holokost'u kasıtlı olarak yanlış anlamadıklarına" inandığını söyledi.

Zuckerberg, "Niyeti sorgulamak ve niyeti anlamak zor" dedi. "Bu örneklerden bazıları ne kadar tiksindirici olsa da, bence gerçek şu ki, topluluk önünde konuştuğumda bazı şeyleri yanlış anlıyorum. Yapabileceğinden eminim. Eminim saygı duyduğumuz pek çok lider ve tanınmış isim de öyle ve ben sadece, 'Birini yanlış anlarsa platformdan çıkaracağız' demenin doğru bir şey olduğunu düşünmüyorum. defalarca. '"(Zuckerberg daha sonra ekledi:" Kişisel olarak Holokost inkarını son derece saldırgan buluyorum ve kesinlikle bunu inkar eden insanların niyetini savunmak niyetinde değildim. ")

Bugün bir Facebook gönderisinde Zuckerberg, konuyla ilgili düşüncelerinin kısmen "yükselen anti-Semitizm" iklimine tepki olarak "geliştiğini" söyledi.

Zuckerberg, "İfade özgürlüğünü savunmakla Holokost'un dehşetini en aza indirgemek veya inkar etmenin neden olduğu zarar arasındaki gerilimle mücadele ettim" dedi. "Nefret söylemi üzerine daha geniş politikalarımız gibi Yahudi karşıtı şiddette bir artış olduğunu gösteren veriler gördükçe kendi düşüncem de gelişti. Kabul edilebilir olan ve olmayan arasındaki doğru çizgileri çizmek konuşma basit değildir, ancak dünyanın mevcut durumuyla bunun doğru denge olduğuna inanıyorum. "

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.