Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Facebook hala ayrımcı reklamlar yayınlıyor, yeni raporlar buluyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : soulmy
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Onursal Üye
*
1,478
mesajlar
1,478
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye
07-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
27-08-2020, Saat: 04:42

The Markup'ta muhabir Jeremy B. Merrill, şirketin geçen yıl konut, iş ve kredi reklamları için bazı hedefleme seçeneklerine son vermeyi kabul etmesine rağmen, Facebook'ta ayrımcı reklamların hala gösterildiğini keşfetti.

The Markup raporunda, Facebook'un platformundan yararlanarak belirli yaşlara veya "çok kültürlü yakınlığa" sahip kullanıcılara karşı ayrımcılık yapan birkaç iş ilanı belirledi:

Mayıs'ta bir Wisconsin Sağlık hizmetleri kurumu, Tenderness Health Care, Facebook'ta kişisel bakım çalışanlarını arayan bir iş ilanı yayınladı. Facebook'un "Neden bu reklamı görüyorum" açılır penceresine göre, ajans reklamı satın aldığında Facebook'tan bunu 54 yaşın üzerindeki hiç kimseye göstermemesini istedi. Facebook'tan bunu özellikle "Afro-Amerikan çok kültürlü yakınlığı" olan kişilere göstermesini istediler. Görünüşe göre Facebook buna uymuş.

Bu reklam uygulamaları yalnızca Facebook’un kendi politikalarına aykırı olmakla kalmaz, aynı zamanda federal yasayı da ihlal edebilir. Mart 2019'da, medeni haklar gruplarıyla yapılan yasal anlaşmanın bir parçası olarak Facebook, reklamverenlerin potansiyel olarak ayrımcı reklamlar için bazı hedefleme seçeneklerini kullanmasını yasaklamayı kabul etti. O sırada Facebook, konut, iş veya kredi reklamları satın alan reklamverenlerin kullanıcıları yaş, cinsiyet veya posta koduna göre hedeflemesinin yasaklanmayacağını söyledi.

Facebook'tan yapılan bu açıklamadan birkaç gün sonra, ABD İskan ve Şehircilik Bakanlığı konut ayrımcılığından şirket aleyhine suç duyurusunda bulundu. 2019 şikayetinde HUD, Facebook'un reklamcılık politikalarının "reklamverenlerin bir reklamı görmesini engelleyen bir geçiş düğmesi, belirli bir dili konuşmayan kişilerin bir reklamı görmesini engellemek için bir arama kutusu sağladığını ve harita aracı, belirli bir bölgede yaşayan insanları bir reklamı görmekten, o alanın etrafına kırmızı bir çizgi çizerek hariç tutmak. "

The Markup, keşfettiği reklamlarla ilgili olarak Facebook ile iletişime geçtikten kısa bir süre sonra, şirket bunu yapacağını duyurdu. reklam platformundaki "çok kültürlü yakınlık" hedefleme seçeneklerini kaldırmak.


Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 350 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 188 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 209 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni 549 dolarlık Surface Laptop Go, Chromebook'larla rekabet etmeyi hedefliyor LazyMt 0 348 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 336 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.