Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Facebook'a bulaştıktan sonra "Çalmayı Durdur" internette yayılıyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : soulmy
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
455
mesajlar
455
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:23

Facebook yasağının ve Başkan Trump'ın seçim umutlarının azalmasının ardından, "Çalmayı Durdur" hareketi daha küçük platformlarda ve yüz yüze mitinglerde bir yuva buluyor. Trump'ın sahte seçim sahtekarlığı iddialarını destekleyen ve devam eden oy onay sürecini durdurmayı ümit eden bir hareket olan Stop the Steal grupları şu anda Arizona, Pennsylvania, Nevada ve Georgia'da Trump yanlısı mitingleri destekliyor ve Parler ve Discord gibi platformlar aracılığıyla örgütleniyor.

Parler'da Kongre'ye yeni seçilen bir QAnon destekçisi olan Marjorie Taylor Greene, "Başkan Trump'ın oyları var" diye yazdı. Ancak Demokratlar, Büyük Teknoloji ve Sahte Haber Medyası bu seçimi ÇALMAYA çalışıyor. Sen ve ben bunun olmasına izin veremeyiz! Bu, Amerikan tarihindeki en büyük SEÇİM DOLANDIRICILIĞI operasyonu ... ÇALMAYI DURDURUN. " Greene'in uygulamada 16.000 takipçisi var.

Grup, 48 saatten kısa bir sürede 300.000'den fazla üyeye ulaştı

Çarşamba günü kurulan Stop the Steal Facebook grubu, Demokratların oylamaya hile karıştırdığına dair benzer seçim yanlış bilgileriyle doluydu. Jones Ana'ya göre, Cumhuriyetçi ajanlar tarafından organize edildi ve çay partisiyle bağları vardı. Grup, 48 saatten kısa bir süre içinde 300.000'den fazla üyeye ulaştı - yalnızca moderatörler yakalandığında Facebook tarafından yasaklandı.

Twitter, The Verge'ye onları “proaktif olarak” izlediğini söyledi. Big Tech'in yanlış oylama bilgilerini engelleme çabaları, kullanıcıları farklı platformlarda organize olmaya yöneltti. YouTube'da, One American News Network (OANN), YouTube'un bir şekilde sınırlandırdığı ancak tamamen engellemediği "Trump'ın seçimi kazandığını" ilan eden videolar yayınladı.

Organizatörler, bir sosyal ağ olan Parler'da en başarılı olanı buldu. muhafazakarlar için tasarlandı, büyük platformların ılımlı uygulamalarından vazgeçti. Perşembe günü, Parler'da #StopTheSteal hashtag'ine sahip 8.697 gönderi vardı. Bu paylaşımların çoğunda - kanıt olmadan - muhafazakarların Facebook ve Twitter'da susturulmasından da bahsediliyor. Stop the Steal protestolarının videoları 2.000 oy üzerine çıktı (Parler ’ın beğeni versiyonu). #VoterFraud hashtag'inde 18.426 gönderi vardı, bunların çoğu Demokratların oylamayı kurcaladıklarına dair asılsız söylentilere odaklandı.

Gevşek moderasyon standartları, Sens. Ted Cruz (R-TX) ve Rand Paul (R-KY) gibi muhafazakarların yanı sıra daha önce kongre adayı ve sağcı komplocu Laura Loomer için çekici olduğunu kanıtladı. Twitter'da yasaklandı. 2018'de piyasaya sürülen uygulama, bu yıl 4 milyon kullanıcı ekledi ve yalnızca son altı haftada 1 milyon arttı.

Uygulamanın topluluk kuralları "yasa dışı eylemleri" yasaklar, ancak bunun dışında pek az şey vardır. Uygulamanın bir sözcüsü The Verge'e, yanlış bilgi yayan kullanıcıların yalnızca kendi itibarlarına zarar vereceğine ve Holokost reddi gibi aşırı içerikler için bile içerik denetleme kurallarına inanmadığına inandığını söyledi. "Sisteme güveniyorum," dedi The Verge, "ve aykırı değerler için endişelenmeyin."

Parler'da, @StopTheSteal tanıtıcısı olan kişi seçmen sahtekarlığı hakkında asılsız söylentileri paylaştı ve takipçileri Birleşik Devletler'deki Stop the Steal mitinglerinde ortaya çıktı. Ayrıca, kullanıcıların gerçekte var olmayan büyük teknoloji platformlarında sansürden bahsettiği ve Los Angeles ve Norwalk, Kaliforniya'daki "sayımı durdur" protestolarını teşvik ettiği bir Discord kurdu.

Harrisburg, Pennsylvania'daki başkent binasındaki bir mitingde, Trump destekçileri "Çalmayı Durdur" yazılı pankartlar taşıdılar ve Amerikan bayraklarını salladılar. Temsilci Scott Perry (R-PA) etkinliğe katıldı ve destekçilerine "Yasal sayılan oy pusulalarının ve oyların geçerli olmasını istiyoruz" dedi. Yorumlar, durumun böyle olmadığını ima ediyor - ancak bu bakış açısını destekleyecek hiçbir kanıt yok.

Bazı bağlı gruplar deneyimli siyasi ajanlar tarafından canlandırıldı, ancak çoğunun Cumhuriyetçi Parti ile çok az sıkı bağları var.

Alexander Çarşamba günü bir Periscope yayınında ülkenin dört bir yanındaki çekişmeli bölgelerdeki mitinglere katılmak üzere "binlerce, binlerce kişiyi" organize ettiğini söyledi.

Oyların sayımını sürdürmeyi teşvik etmek isteyen ilerici gruplar da var. sosyal medya üzerinden organize olmaya başladı. Son birkaç gündür New York ve Pennsylvania gibi eyaletlerde “Her Oyu Say” mitingleri düzenlendi. Sonuçları Koruyun gibi daha büyük koalisyonlar, 150'den fazla grubu harekete geçirmediler, ancak Perşembe günü "uyanık kaldıklarını" söylediler.

"Milyonlarca oy sayıldıkça ve Joe Biden'ın birkaç kilit önderliğiyle devletler büyüyor, Sonuçları Koru koalisyonu tüm ulusal seferberlik ağını [Perşembe] harekete geçirmeyeceğini, ancak gerekirse faaliyete geçmeye hazır olacağını duyuruyor. "dedi. "Koalisyon ulusal ağını etkinleştirmeyecek olsa da, bazı yerel organizatörler kendi topluluklarında hala" Her Oyu Say "etkinlikleri düzenleyebilir."

Uygulama özellikle 2020 seçim haftasında aktif hale geldi, Facebook ve Twitter oylamayla ilgili yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için daha da ileri gitti.

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook, AI'nın nefret söylemi baskısını körüklediğini söyledi LazyMt 0 0 19-11-2020, Saat: 21:29
Son Yorum: LazyMt
  Facebook, İçeriği Seçim Günü civarında şiddeti durdurmak için kısıtlayabileceğini söyledi chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: chaitra
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  Facebook, Kasım ayında erken zaferini iddia eden siyasi reklamları reddedecek berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: berhank
  Facebook, yüzlerce aktivistin hesabını "yanlışlıkla" askıya aldığını söylüyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.