Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Eski Chan Zuckerberg Girişimi çalışanı ırk ayrımcılığı şikayetinde bulundu

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berhank
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
494
mesajlar
494
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
05-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 23:22

Eski bir Chan Zuckerberg Initiative çalışanı, hayırsever organizasyonun düşük maaş aldığını ve terfi almamış Siyah personel üyelerini iddia ederek ırk ayrımcılığı şikayetinde bulunuyor.

2018 ile 2020 ortaları arasında CZI için çalışan Raymond Holgado, iddiasını dün California Adil İstihdam ve Barınma Departmanına sundu. Holgado, kendisine benzer deneyime sahip beyaz meslektaşlarından daha az maaş aldığını, terfileri reddettiğini ve tanınmadan birden fazla işle uğraşmak istediğini söylüyor. Konuyu CZI'daki yarışla ilgili daha büyük bir sorunun parçası olarak nitelendiriyor. Holgado, "Organizasyon içinde ilerlemek isteyen siyah çalışanlar kapatılır ve çok iddialı veya saldırgan olarak etiketlenirken, Siyah olmayan çalışanlar tercih edilir ve teşvik edilir" diye yazıyor. "Siyah çalışanlar bu endişelerini CZI liderliğine ilettiklerinde, CZI savunmacı bir şekilde yanıt verdi ve altta yatan sorunları çözemedi."

Siyah çalışanlar yaz boyunca değişiklik için bastırdı

Chan Zuckerberg Girişimi yaptığı açıklamada iddialara itiraz etti Verge'ye verilen. Bir sözcü, "Herhangi bir ayrımcılık iddiasını ciddiye alsak ve burada bunu yapacak olsak da, bu eski çalışanın belirli iddiaları daha önce dahili olarak ortaya atılmış, bağımsız olarak soruşturulmuş ve asılsız olduğu tespit edilmiştir" dedi. “Chan Zuckerberg Girişimi, ekibin tüm üyeleri için adil muamele, erişim ve ilerleme sağlamayı taahhüt ediyor. Hiçbir şekilde ayrımcılığa kesinlikle müsamaha göstermiyoruz. ”

CZI, 2015 yılında Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve kuruluşun günlük operasyonlarını yürüten eşi Priscilla Chan tarafından kuruldu. Girişim, eğitim programları ve hastalık araştırmaları dahil olmak üzere çeşitli nedenleri finanse etmektedir. Ancak geçtiğimiz aylarda çalışanlar, onun ırksal adaletsizliğe yaklaşımından şikayet ettiler. 74 çalışandan oluşan bir grup, Haziran ayında şirketin faaliyetlerinde değişiklikler ve ırksal çeşitliliğe daha fazla bağlılık isteyen bir mektup gönderdi.

Washington Post daha sonra Chan'ın bir Siyah çalışan kaynak grubuyla görüştüğünü bildirdi ve Black çalışanlar şirketten daha yüksek oranlarda ayrıldı ve CZI'nin beyaz, Asyalı ve Latin çalışanlara kıyasla "kapsayıcı" olduğuna inanma olasılıkları önemli ölçüde daha düşüktü. Ancak Holgado, "Pek çok Siyah çalışan, Chan'ın bu sorunları tartışmak bir yana, bu sorunları tartışmak için yetersiz olduğunu hissetti," diyor.

Holgado, içinde ayrımcılık olduğunu bildiren Siyah çalışanlar adına Chan ile görüştüğünü söylüyor. şirket. Bir çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (DEI) uzmanını işe almak gibi somut bir eylem istediğinde Chan, genç bir çalışan lehine "tecrübeli bir profesyonel" talebini reddetti.

CZI da iddia edildiği gibi Irkçılık konusundaki hoşnutsuzluğun "alevlerini körükleyecek" uzmanları davet etmekten kaçındı ve Holgado, çalışanlardan ceza adaleti programları üzerinde çalışırken ırksal eşitsizliklere odaklanmaktan kaçınmalarını istedi. "Holgado'ya, Zuckerberg ve Chan'ın ırkı kitlesel hapsetme meselesiyle ilgili görmediği ve çifti bu konuda daha önceki girişimlerin eski bir çalışanın işten çıkarılmasına katkıda bulunduğu söylendi" diye yazıyor.

Güncelleme 4:55 PM ET: Chan Zuckerberg Initiative'den açıklama eklendi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Facebook sızıntıları, Mark Zuckerberg'in kararlarını öfkeli çalışanlara savunduğunu gösteriyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:11
Son Yorum: hoppa
  2020, Mark Zuckerberg ve Sundar Pichai'nin Kongre tarafından ızgaraya alınmasını izlemek için bize bir şans daha veriyor soulmy 0 0 15-11-2020, Saat: 00:07
Son Yorum: soulmy
  Senato komitesi, Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey için mahkeme celplerini onayladı Tolga 0 0 14-11-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Tolga
  Senato komitesi, Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey için mahkeme celplerini onayladı camoka 0 0 14-11-2020, Saat: 23:28
Son Yorum: camoka
  Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey, Senato Yargı Komitesi önünde ifade verecek social 0 0 14-11-2020, Saat: 23:27
Son Yorum: social

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.