Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elon Musk, yeni bir fabrika için bir "pişirme" düzenledi
Yorumları: 1,522
Konuları: 1,522
Kayıt Tarihi: 22-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Meltdown May, Elon Musk ve en yeni bebeğinin büyükannesi çevrimiçi sığır etiyle uğraşırken hızla devam ediyor. Ama buna bir dakika içinde ulaşacağız.

Bezos'u kıskandırmak için ne gerekiyor?

Öncelikle, opera gözlüklerimi en sevdiğim içerik türlerinden birine dönüştürmek istiyorum: milyarder-milyarder rekabeti. Musk’ın yerinde barınak siparişlerine direnen ve özel bir uzay şirketinin sahibi olan diğer milyarder Jeff Bezos ile rekabetini düşünüyorum. Bezos'un NYC'den nasıl çıktığını hatırlıyor musunuz? Kazanan yarışmacının evlilik yerine bir fabrika sahibi olacağı fikriyle The Bachelor'un kurumsal versiyonunu hayata geçirmek için Musk'tan ilham alan bir çabanın parçasıydı. Tıpkı The Bachelor gibi, bizim için eğlence değeri, bir grup susuz şehrin kendilerini utandırmasını izlemektir. İşletme türleri bu tür şeylere "pişirme" diyorlar, ancak aslında pişirme işlerine katılmış olduklarından, daha az çaresiz ve daha eğlenceli olma eğiliminde olduklarını söyleyebilirim.

Bezos'u kıskandırmak için ne gerekiyor? Devlet sübvansiyonları bebeğim. Musk, Nevada'dan 1.3 milyar dolar, New York'tan 750 milyon dolar ve Kaliforniya'dan nispeten 15.6 milyon dolar aldı. Her neyse, Bezos, HQ2'nin peşinden giderken ve belediyeleri, ikramiyelerin “fırlatılması” için baskı altına alırken, aklında olan Musk'du.

Bunu, Musk'ın bir Cybertruck için yeni bir fırsata gireceği için söylüyorum. fabrika.

(Nashville, Tennessee de çekişme içinde olabilir; o zaman yine, belki değil.) Musk, teşviklerin seçtiği şehirde bir rol oynayacağı konusunda çok netti - ancak diğer hususlar arasında lojistik maliyetleri ve olabilecek işgücü türü yer alıyor.

Şimdi, Texas, Oklahoma ve Tennessee'nin (sanırım) hepsinin ortak noktaları var. Teksas'ın valisi, eyalet Temsilciler Meclisi ve eyalet Senatosu Cumhuriyetçidir. Aynısı Oklahoma için de geçerli. Ayrıca Tennessee. Şimdi, Musk'ın Kaliforniya'da Demokratik Senatör Dianne Feinstein ve Cumhuriyetçi Temsilci Kevin McCarthy'ye, yani köklü çıkarlar ve sanayicilerin iktidarı güvence altına almaları için kesinlikle klasik bir taktik olan siyasi koridor boyunca bağışta bulunduğunu hatırlayabilirsiniz. Ayrıca bağışlarının doğrudan alıcıları arasında: Oklahoma'dan Senatör Jim Inhofe, Teksas Senatörü Ted Cruz, Teksas Temsilcisi John Carter ve Teksas Temsilcisi Lamar Smith. Teksas, SpaceX için zaten önemli; Boca Chica'da kendi Starship'i ve McGregor'da bir roket deneme noktası inşa ediyor.

Politika, bebekleri öpmek ve kıçları öpmekle ilgili

​​Musk'ın bağışları ona bu eyaletlerde ayak basmasını sağlıyor. Hırslı yerel politikacıları onu ciddiye almaya ikna edebilecek güçlü siyasi figürlerle bağlantıları var.

Politika, bebekleri öpmek ve kıçları öpmekle ilgilidir. Bu yüzden, elbette yerel politikacıları küçümsemek, New York HQ2'deki girişimini çarpıcı, utanç verici bir şekilde havaya uçuran politikacılar arasında bir isyana yol açtı.

Austin Devlet Adamı, "Tesla, Texas değerinden daha mı pahalı? " Tulsa World ise okuyucularına "Tesla gibi Tulsa da büyümeye ve yenilik yapmaya hazır" diyor.

Tulsa cidden biraz çaresiz görünüyor:

Tulsa, anlamayan bir şehir t Girişimcileri boğar - onlara saygı duyarız! Golden @elonmusk, şu anda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en yüksek 6. heykel. #TulsaforTesla @Tesla https://t.co/axyGvku4J9

— G.T. Bynum (@gtbynum) 20 Mayıs 2020

@Tesla ve #Tulsa birlikte dünyayı değiştirecekse yalnızca #BuyLocal için doğru olacaktır. #cybertruck @elonmusk pic.twitter.com/cQJ5baF1iN

— G.T. Bynum (@gtbynum) 17 Mayıs 2020

Sadece Tulsa çaresiz görünmese de, dürüst olmak gerekirse:

. @ elonmusk Bir başka ileri görüşlü Amerikalı olan adaşı Howard Hughes'dan esinlenerek, Nevada veya Texas hareketiniz için birkaç alternatif öneriyoruz.

Lütfen bu 2 dakikalık videoyu izleyin https://t.co/GmcyOqnXfR— Bill Ackman (@BillAckman) 21 Mayıs 2020

Amazon da şehirlerden bir sürü susuzluk aldı, çok. Muhtemelen Musk bir yere yaklaştığında garip bir sürpriz yaşayacak - politikada garip sürprizler her zaman mümkündür - çünkü, hatırlayacağınız üzere, bir salgın vardır. Bazı insanlar, vergi mükelleflerinden çok büyük bir şirketi destekleyen vergi mükelleflerinin parasına kızacak olabilir. Ancak işsizlikteki büyük artış, memleketinize iyi işlerin çekilmesini çok daha popüler hale getirebilir. Pandemi başladığında, tüm bahisler kapanır.

Bu da bizi Musk’ın Twitter hesabına geri getiriyor sanırım. Amerika'daki çoğu şey gibi, koronavirüs tepkisi de bir partizan bölünmesine yol açtı. Pew, salgın sırasında bilim insanlarına duyulan güvenin arttığını, ancak partizan çizgisinde, değişimin çoğunu Demokratların hesaba kattığını buldu. Bu ankete göre, Cumhuriyetçilerin sadece yüzde 27'si bilim insanlarına güveniyor - bu sayı geçen yıldan bu yana bütçesi değişmedi. Demokratların yaklaşık yüzde 69'u (güzel!), Sosyal mesafe önlemlerinin koronavirüsün yayılmasını azaltmaya yardımcı olduğuna inanıyor, Cumhuriyetçilerin ise sadece yüzde 49'u.

Bunun Musk'ın tweet attığı şeylere derinden inandığından mı, trollediğinden mi, federal Cumhuriyetçileri mutlu etmeye çalıştığından mı, yoksa kendine bazı sübvansiyonlar elde etmek için iki Cumhuriyetçi eyaletle top oynamaya mı çalıştığını bilmiyorum. Bir anlamda, gerçekten önemli değil. Önemli olan Oklahoma ve Texas'ın sunacağı sübvansiyon miktarı ve Musk'ın bir kez daha Jeff Bezos'un kıskançlığının konusu olup olmayacağıdır.

Bir bakıma komik. Bezos, ona milyonlarca dolara mal olacak aptal tweetler yapmaz. (Kesinlikle çok fazla para kazanıyor.) Basın eleştirisine girmek yerine The Washington Post'u satın aldı. Bezos o kadar emin ki, AMI çıplaklarını sızdırmakla ilgili olarak onunla iletişime geçtiğinde, esasen "Devam et, onları sızdır" şeklinde bir blog yazısı yazdı. Bu herif Ölüm Yıldızı. Ve Elon Musk'u kıskandırıyor.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MSI ’nın Zirve dizisi, toplantı odası için yapılmış gibi görünüyor social 0 1,050 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: social
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 994 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Microsoft Outlook, Office 365, Teams ve diğer hizmetler kesintinin ardından "çoğu kullanıcı" için geri döndü omer.dundar 0 523 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: omer.dundar
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 464 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 531 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi