Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elon Musk, yaklaşık 800 milyon dolar değerinde ilk Tesla tazminat ödülüne ulaştı
Yorumları: 1,536
Konuları: 1,536
Kayıt Tarihi: 18-10-2019
Rep Puanı: 7
#1

Tesla CEO'su Elon Musk, 2018'de imzaladığı devasa tazminat planından 12 olası hisse senedi opsiyon ödülünün ilkini açtı ve yaklaşık 800 milyon dolar değerinde. Şirket Perşembe günü, Musk'ın hisselerinin 1,69 milyonunu satın alma seçeneğine sahip olduğunu açıkladı çünkü Tesla, son dört çeyrekte toplam geliri 20 milyar doları gölgede bıraktı ve 100 milyar doları aşan bir piyasa değeri - bir dizi ardışık kilometre taşları Tesla'nın ilki. Musk'ın planın tam değerini anlaması için vurulması gerekiyor.

Tesla'nın hisse senedi fiyatı piyasalar Perşembe günü kapandığında 805,81 dolardı, yani bu hisseler yaklaşık 1,36 milyar dolar değerinde. Ancak Musk, anlaşmaya göre bunları elde etmek için hisse başına sadece 350.02 $ 'lık bir "işlem fiyatı" ödemek zorunda, ya da toplamda yaklaşık 591 milyon $ - yani tetiği ne zaman çektiğine bağlı olarak yaklaşık 770 milyon $ net olabilir.

Tesla'nın hisse senedi fiyatı yükselmeye devam ederse ve şirket ek gelir hedeflerine ulaşırsa, Musk o grev fiyatından Tesla'nın yaklaşık 20,3 milyon yeni hissesini toplayabilir ve on milyarlarca dolar toplaması için bir yol açabilir dolar veya daha fazla.

Tam plan Musk'a on milyarlarca doları netleştirebilir

Musk Tesla'da maaş almıyor ve şirket başlangıçta tazminat planını - 2012'deki planın yerini alan - "risk altındaki performans ödülü" olarak sınıflandırdı "[Musk] 'a ancak Tesla ve tüm hissedarları olağanüstü derecede başarılı olursa tazmin edileceğini garanti ediyor." Musk şimdiden kağıt üzerinde yaklaşık 40 milyar dolar değerinde, ancak kişisel servetini küçümsedi.

Ama aynı zamanda Tesla holdinglerine karşı borç alıyor ve bu parayı şirketlerine de yatırıyor, böylece sahip olduğu şirket ne kadar fazlaysa, gelecekte o kadar çok paraya erişebiliyor.

Ödülün teyidi, hissedarların şirketin yıllık toplantısında neler beklemeleri gerektiğini ortaya koyan bir belge olan Tesla'nın yıllık "vekaletname dosyasında" saklandı. Dosyaya göre bu yılki toplantı 7 Temmuz'da yapılacak. Pek çok şirket salgın sırasında yalnızca çevrimiçi hissedar toplantıları düzenlerken, Tesla, bir web yayınına ek olarak California, Mountain View'daki Bilgisayar Tarihi Müzesi'nde yüz yüze bir etkinlik düzenleyeceğini söyledi. Ancak şirket bunun değişmesi için yer bırakıyor.

"[W] e federal, eyalet ve yerel hükümetler tarafından gerekli görülen veya önerilen halk sağlığı ve seyahat güvenliği protokollerini izlemeye devam edecek. Personel ve hissedarlarımızı korumak için gerekli veya tavsiye edilirse, 2020 Yıllık Toplantısının tarihini, saatini, yerini ve / veya formatını değiştireceğiz ”diye yazıyor şirket.

Hissedarların o toplantıda oylayacakları yedi önerisi olacak ve bunların ilk üçü Tesla'dan olacak. Birincisi, Elon Musk ve Tesla başkanı Robyn Denholm'u yönetim kuruluna yeniden seçmek ve Hiromichi Mizuno'nun kısa süre önce ilan edilen atamasını onaylamak.

Üçüncüsü, PricewaterhouseCoopers LLP'yi Tesla’nın denetçisi olarak yeniden atamaktır.

Dördüncü öneri, Tesla'nın reklama para harcamaya başlamasını isteyen hissedar James M. Danforth'a ait - Musk'ın meşhur bir şeyden kaçındığı bir şey. Danforth, Tesla'nın "marka ve ürün farkındalığını ve ilgisini artırmak, aşağıdaki destek beyanında belirtilen diğer hedeflere ulaşmak ve Tesla'nın zararını hafifletmeye ve / veya azaltmaya yardımcı olmak için ürünlerini / hizmetlerini tanıtmak için üretilen en az 50 $ / araba harcaması gerektiğini söylüyor. hedefler, hedefler, itibar ve finans. "

Tesla'nın yıllık hissedarlar toplantısı 7 Temmuz'da yapılacak ve şirket insanları bizzat ağırlıyor

Danforth, "Tesla'nın perakende mağazalarını kapatacağını ve yalnızca odaklanmaya başlayacağını ilk çeyrekte Tesla'nın açıkladığı anda gerekli hale geldi bunun yerine web sitesi bazlı satışlarda. " Tesla reklamlarının "dünya çapındaki rakipler ve hakaretler tarafından desteklenen önemli FUD (" Korku, Belirsizlik, Şüphe ") ve yanlış bilgilendirme kampanyalarını hafifletip hafifletebileceğini ve anlatıyı daha olumlu yönlendirebileceğini ve" dünya çapında iklim hasarından kaçınma için bilgi ve desteği artırabileceğini "söylüyor.

"Tesla'nın reklamlar aracılığıyla harekete geçirme çağrısı, çoğu Tesla'nın kim olduğunu bilmeyen milyarlarca tüketiciye yüksek sesle ve inandırıcı bir şekilde seslenecek.

Şirket, "Hissedarların geri bildirimlerini memnuniyetle karşılıyor olsak da, satış ve pazarlama uygulamalarımız ve harcamalarımız da dahil olmak üzere Tesla'nın günlük iş operasyonlarını belirlemek için en iyi konumda olan deneyimli bir yönetim ekibimiz olduğuna inanıyoruz" diye yazıyor. Tesla, Danforth’un geçen yıl perakende operasyonlarında yaptığı değişiklikler hakkındaki değerlendirmesine de katılmıyor.

Beşinci teklif, bu oyların basit bir çoğunlukla ölçülmesini isteyen hissedar James McRitchie'den geliyor - geçmişte defalarca yaptığı bir şey. Tesla, oylamadan vazgeçilmesini tavsiye ediyor.

Öneri altı, Tesla'nın zorunlu tahkimi kaldırması içindir. Bu, zorla tahkimin "çalışanların görevi kötüye kullanma yollarını sınırladığını, suistimali gizli tuttuğunu, çalışanların ayrımcılık ve taciz olduğunda mahkemede dava açmasını engellediğini ve çalışanların paylaşılan endişeleri öğrenmesini engellediğini" savunan etki yatırım şirketi Nia'dan geliyor.

Nia, "Bu korumalar geriye dönük çıkarımlarla kaldırıldığında tahkim hükümlerine güvenmeye devam etmek Tesla için uzun vadeli bir risk oluşturuyor" diye yazıyor Nia. "Yatırımcıların, potansiyel taciz ve ayrımcılığa izin veren şeffaf olmayan çalışma koşulları hakkındaki endişeleri, özellikle cinsel taciz ve ırk ayrımcılığı iddialarıyla karşı karşıya kalan Tesla ile ilgilidir."

Tesla aynı fikirde değil ve hissedarların teklife karşı oy kullanmalarını tavsiye ediyor.

Tesla, web sitesindeki Tedarikçi Davranış Kuralları ile İnsan Hakları ve Çatışmalara Yönelik Mineraller Politikası'nın ve şirketin (2019 versiyonu Perşembe günü yayınlanan) yıllık çatışma mineralleri raporunun yeterince ileri gittiğine inanıyor ve hissedarların teklife karşı oy kullanmasını tavsiye ediyor.

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft Teams kullanımı yüzde 50 artarak günlük 115 milyon aktif kullanıcıya ulaştı Tolga 0 388 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: Tolga
  Elon Musk, COVID-19 için pozitif ve negatif test edildiğini söylüyor sercantelli 0 400 14-11-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: sercantelli
  Lucid Air, Tesla'ya rakip olacak hız ve güce sahip lüks bir elektrikli sedan sercantelli 0 432 10-09-2020, Saat: 02:17
Son Yorum: sercantelli
  Apple, App Store sözleşmesinin ihlali nedeniyle Epic Games'ten tazminat isteyecektir omer.dundar 0 374 09-09-2020, Saat: 14:07
Son Yorum: omer.dundar
  T-Mobile, evde 10 milyon öğrenciye ücretsiz internet sağlama planını detaylandırıyor niggaTR 0 370 07-09-2020, Saat: 17:51
Son Yorum: niggaTR

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi