Forum Gündemi:

Konu Başlığı : DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : LazyMt
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Onursal Üye
*
1,546
mesajlar
1,546
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye
07-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 23:14

Microsoft ’un Bing arama motoru, rakip DuckDuckGo ’yu geride bıraktı ve Google'ın en son varsayılan arama motoru açık artırmasının sonuçlarına göre, artık belirli Avrupa ülkelerindeki kurulum sırasında Android kullanıcılarına bir seçenek olarak sunulacak. Daha önce en sık sunulan alternatif olan DuckDuckGo memnun değildi ve şirket, Google'ın açık artırma sürecini oynamak için ödeme olarak değerlendirdi.

"Bu AB rekabet çözümü, yalnızca tüketicilerin kullanmak istediği alternatif arama motorlarını kutulayarak Google'ın mobil aramadaki hakimiyetini daha da güçlendirmeye ve kalan arama motorları için kârlarının çoğunu tercih menüsü, ”DuckDuckGo dün yayınlanan bir blog gönderisinde yazdı. "Açık artırma modeli temelde kusurlu ve değiştirilmesi gerekiyor."

Google, baskın arama devine rekor kıran 4,3 milyar avro (5 dolar) ceza veren, dönüm noktası niteliğindeki 2018 Avrupa Birliği antitröst kararına yanıt olarak müzayedelere ev sahipliği yapıyor. milyar) Google'ın Chrome tarayıcısını ve Google Arama araçlarını çeşitli şekillerde yasadışı bir şekilde Android işletim sistemine bağladığını bulduktan sonra. AB üyesi bir ülkede satın alınmış yeni bir Android telefon kurarsanız Google artık cihaz başına rastgele dört arama motoru seçeneği gösteriyor, ancak gösterilenler, listeye dayalı olarak listede görünme hakkı için birbirlerine karşı teklif veren şirketlere bağlı. bir kullanıcı kendi platformunu her seçtiğinde Google'a ne kadar ödemek istedikleri.

"Kullanıcılarımızı sömürerek kârımızı maksimize etmemeyi tercih ettiğimiz için bu açık artırmadan fiyatlandırıldık."

Açık artırma üç ayda bir yapılır ve ilki Mart ayında yürürlüğe girer. Bu en son müzayedenin sonuçları Ekim-Aralık ayları için geçerli olacak. Rakip arama motorları Bing (13 ülke), DuckDuckGo (sekiz ülke), Info.com (31 ülkenin tümü), GMX (16 ülke), PrivacyWall (22 ülke) ve Yandex (sekiz ülke) kazananlar arasındaydı.

Geçmiş müzayedelerde büyük kazandıktan sonra sekizden fazla ülkeyi kazanmayı başaramayan DuckDuckGo, süreci Avrupalı ​​düzenleyicileri yatıştırmak için doğası gereği haksız bir hile olarak eleştirdi ve arama motoru rekabetini artırmanın meşru bir yolu değil. Şirket, "kullanıcılarımızı istismar ederek karımızı maksimize etmemeyi seçtiğimiz için bu açık artırmadan fiyatlandırıldı", bu da arama başına daha az para kazandığı ve bu nedenle arama motoru işindeki rakipler kadar teklif veremeyeceği anlamına geldiğini söyledi.

"Bu açık artırma biçimi, teklif verenleri kullanıcı seçimi başına kâr elde etmeyi bekleyebilecekleri kadar teklif vermeye teşvik ediyor. Uzun vadeli sonuç, katılan Google alternatiflerinin tercih menüsü kârlarının çoğunu Google'a vermesi gerektiğidir, ”diye yazıyor şirketin blog yazısı. "Google'ın açık artırması, arama motorlarını gizliliği daha kötü hale getirmeye, reklamları artırmaya ve iyi amaçlara bağış yapmamaya daha da teşvik ediyor, çünkü bunları yaparlarsa, daha yüksek teklif vermeyi göze alabilirler."

< /

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xbox Series X ve S ön siparişleri temelde tükendi - şimdilik chaitra 0 254 15-11-2020, Saat: 23:17
Son Yorum: chaitra
  Windows XP kaynak kodu çevrimiçi olarak sızıyor camoka 0 196 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: camoka
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 157 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, çalışanların kalıcı olarak evden çalışmasına izin veriyor soulmy 0 155 15-11-2020, Saat: 23:12
Son Yorum: soulmy
  Microsoft, donanım sorunları ortaya çıktıktan sonra Xbox Elite 2 denetleyici garantisini uzatıyor Tolga 0 162 15-11-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.