Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Disney Plus bir dönerken House of Mouse ’un kazançları, yayın akışının ne kadar

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : sercantelli
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
461
mesajlar
461
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
21-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:21

Disney, tema parkları da dahil olmak üzere birçok büyük bölümünde hâlâ eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıyadır, ancak dördüncü çeyrek gelir raporu, büyümeyi durdurmayan bir alanı vurgulamaktadır: akış.

Genel olarak bakıldığında, Disney ’in 4. çeyrekteki geliri beklenenden daha iyiydi ve beklenen 14,2 milyar doların aksine 14,7 milyar dolar kazandı. Bunun büyük bir kısmı Disney ’in büyümeye devam eden akış bölümünden geldi ve şu anda dünya çapında tüm hizmetlerinde 120 milyonun üzerinde aboneye sahip. Sporun geri dönüşü, medya ağları bölümünde reklam geliri elde edilmesine de yardımcı oldu. Parklar, deneyimler ve tüketici ürünleri bölümü ise her yıl% 61 oranında düşüşe geçmeye devam etti. Disney ’in son filmlerinin 2020 takvim yılından çıkarılmasıyla birlikte Stüdyolardan da çok fazla gelir gelmedi. Toplam gelir yıldan yıla yüzde 23 azaldı.

Geçtiğimiz haftalarda Disney, akışa öncelik vermek amacıyla büyük bir yeniden yapılanmayı duyurdu; bir sonraki büyük Pixar sürümü Soul'u Disney Plus'a özel bir başlığa kaydırdı; ve Disney ’in yeni uluslararası akış hizmeti Star'ın lansmanı hakkında daha fazla bilgi içerecek olan, 10 Aralık'ta büyük bir akış odaklı yatırımcı gününe hazırlanıyor.

Guggenheim analisti Michael Morris'in bir notta yazdığı gibi, Disney "para kazanma için birincil mekanizmasını yayınlıyor".

Bugün aynı zamanda Disney Plus'ın yıl dönümü.

Disney'in geleceği belirsizdir - akış, olmayan tek şeydir

Disney için, Disney Plus'taki konumunu kutlamak kolaydır. doğrudan tüketiciye pazar yeri. Disney Plus, ilk 24 saat içinde 10 milyon aboneden şu anda 73.7 milyonun üzerine çıkarak eşi görülmemiş bir büyüme kaydetti. Netflix ve Amazon Prime Video dışında neredeyse tüm rakiplerini geride bıraktı - ikincisi Amazon'un perakende bölümüne bağlı olma avantajına sahip.

Disney Plus ’ın ilk yılı inanılmaz bir başarıydı. Şirketin yayın paketi, diğer platformlarında da büyümeyi sağladı; Hulu ’nun abone sayısı 36,6 milyon ve ESPN Plus 10,3 milyona çıktı. Akış yine de bir sprint değildir; bu bir maraton. Daha büyük soru, Disney bu ivmeyi nasıl devam ettiriyor? İnsanların aboneliklerini iptal etmelerini ve dikkatlerini Netflix ve HBO Max gibi diğer rakiplere veya TikTok ve YouTube gibi ücretsiz video platformlarına vermelerini nasıl engelliyor? Antenna Analytics'ten alınan verilere göre şu anda Disney Plus aboneliklerini iptal eden kişi sayısı sektör ortalamasının hemen altında, ancak Disney büyümesinin devam etmesini sağlamanın yollarını bulmalı.

Disney'in en büyük sorunlarından ikisi şovların ve filmlerin daha tutarlı bir çıktısını ve çok daha çeşitli bir içerik dizisi sunuyor.

Disney Plus için belirlenen dizi ve filmlerin prodüksiyonu yeniden başladı. WandaVision gibi merakla beklenen diğer diziler, Yeni Yılı başlatmaya yardımcı olacak ve insanlara şu anda Mandalorian için Disney Plus'ı açan insanlara takılıp kalmaları için bir neden verecek. Ve Disney, Disney Plus'ı nasıl canlı tutacağını tam olarak anlamak için zaman harcıyor. Bu, stüdyo yöneticilerinden tiyatral yayın için tasarlanmış bir filmi veya şovu yeniden tahsis etmelerini veya özel olarak Disney Plus'a ağ TV'sini tahsis etmelerini içerebilir.

Disney'in karşılaşması gereken en zorlu engel, Star Wars veya Marvel ile ilgilenmeyen izleyicilerden aboneleri nasıl bulacağını bulmaktır. Disney Plus ’ın abone sayısındaki en büyük artış The Mandalorian veya Mulan'dan değil, Hamilton'dan geldi.

Antenna Analytics'ten, Disney Plus'a kaydolmaya neden olan filmlere ve TV şovlarına bakan veriler. Image: Antenna

Chapek, o sırada Disney çalışanlarına, Hamilton ’un kitlesinin önemli olduğunu çünkü şirketin normal müşterilerinden farklı bir grup aboneyi temsil ettiğini söyledi.

Disney ’in birçok departmanının önünde uzun bir yol var. Disneyland'ın yakın zamanda açılması pek olası görünmüyor ve dünyadaki daha fazla park vakalar arttıkça kapanmalarla (Paris'te olduğu gibi) karşılaşabilir. Disney Stüdyoları işi, sinema salonlarının normal bir görünüme geri dönmesine bağlıdır; bu da, insanların sinemada tekrar rahat hissetmelerine bağlıdır. Aşı bitene kadar bu gerçekleşmeyebilir. Disney ’in Medya Ağları bölümü reklamda bir miktar geri dönüş alırken, insanlar hala kablo paketlerini kesiyor. Bu yavaşlamayacak bir trend.

Disney'in geleceği belirsizdir - olmayan tek şey akıştır.

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Xbox şefi, xCloud için TV yayın çubukları hakkında ipuçları veriyor chaitra 0 0 15-11-2020, Saat: 22:43
Son Yorum: chaitra
  Best Buy, 2021'e kadar mağazalardan PS5 veya Xbox Series X satın almanıza izin vermeyecek omer.dundar 0 0 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: omer.dundar
  Xbox Game Pass Ultimate aboneleri artık bir aylık Disney Plus'a ücretsiz sahip oluyor hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: hoppa
  Amazon, bazı Xbox Series X ön siparişlerinin en geç 31 Aralık'a kadar ulaşmayacağını söyledi enis 0 0 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: enis
  Logitech ve Razer'ın PC oyun mouse'ları bugün büyük ölçüde indirimli hoppa 0 0 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.