Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dish'in kablosuz hizmette bir sonraki adımı, başka bir küçük sağlayıcı satın almaktır
Yorumları: 1,536
Konuları: 1,536
Kayıt Tarihi: 18-10-2019
Rep Puanı: 7
#1

Dish, ülke çapında büyük bir taşıyıcı olma yolunda attığı son adımda küçük bir hücre hizmeti sağlayıcısı olan Ting Mobile'ı satın aldı. Ting, 2012'de piyasaya sürüldü ve Temmuz 2018 itibariyle 286.000 aboneye sahipti, bu da onu düpedüz küçük yapıyor. Ting, diğer operatörlerin kablosuz ağlarına güvendiğinden, satın alma Dish'e yalnızca markayı ve müşterileri kazandırdı.

Bu anlaşmanın en büyük kısmı çoğu insanın görmeyeceği bir şey: Ting'in ana şirketi, internet hizmet şirketi Tucows, Dish'in ülke çapında inşa ettiği ağ için arka uç mobil hizmetleri sağlayacak. Bu, müşteri faturalandırması, telefon aktivasyonu ve ağ sağlama gibi temel işlevleri içerir - Dish'in gerçekten bağımsız bir kablosuz hizmet sunmadan önce ihtiyaç duyduğu hizmetler.

Dish, yıllardır kablosuz pazarına girmeyi planlıyor. , ama gerçekten sadece son aylarda başladı. 1 Temmuz'da, Dish’in Boost Mobile’ı satın alması, ona 9 milyon abone ve yedi yıl boyunca T-Mobile’ın ağına erişim sağladı. Bu, Dish'in ülke çapında kendi başına bir kablosuz ağ kurması için yeterli bir zaman olması gerekiyordu ve Dish, 5G altyapısını inşa edecek satıcılar aradığını söyledi.

Kablosuz pazarındaki bu değişiklikler ortaya çıkıyor. T-Mobile'ın Nisan ayında kapanan Sprint'i satın almasına yanıt. Anlaşmanın onaylanması, büyük ölçüde Dish’in ülke çapında yeni bir rakibe dönüşme arzusuna dayanıyordu. Dish, işleri başlatmak için Boost'u ve diğer ön ödemeli varlıkları Sprint'ten satın aldı ve T-Mobile’ın ağına geçici erişim izni verildi. Artık bu ilk adımlar tamamlandığına göre, Dish'in kendi hizmetini oluşturmak için adımlar attığını görüyoruz.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CVS, başka bir tür dokunmasız ödeme ekliyor: PayPal ve Venmo QR kodları chaitra 0 502 25-08-2020, Saat: 16:23
Son Yorum: chaitra
  Nvidia'nın 32 milyar dolardan fazla ARM satın almak için "ileri görüşmelerde" olduğu bildiriliyor. KennethFoups 0 482 25-08-2020, Saat: 16:07
Son Yorum: KennethFoups
  Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonunun daha normal hissetmesi gerekiyor sercantelli 0 778 25-08-2020, Saat: 15:02
Son Yorum: sercantelli

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi