Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Destansı jüri Unreal Engine'i koruyacak, ancak Fortnite'ı koruyamayacak
Yorumları: 1,518
Konuları: 1,518
Kayıt Tarihi: 28-09-2019
Rep Puanı: 3
#1

Epic Games, en azından kısmen, Apple'a karşı geçici bir yasaklama emri kazandı. Hemen geçerli olmak üzere Apple, şirketin Apple geliştirici hesaplarını feshederek veya Epic’in Unreal Engine'in Apple platformlarında geliştiriciler tarafından kullanımını kısıtlayarak Epic Games'e misilleme yapamaz.

Ancak aynı kararda Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers, Epic'in Apple'ın kurallarını ihlal eden bir uygulama içi ödeme sistemi eklemesinden sonra yasakladığı Fortnite'ı Apple'ın getirmesine gerek kalmayacağına karar verdi. App Store.

Yargıç, Epic'in "stratejik olarak Apple ile olan anlaşmalarını ihlal etmeyi seçtiğini" savundu

"Mahkeme, Epic Games'in Fortnite dahil oyunlarına ilişkin hareketiyle ilgili olarak Epic Games'in henüz olmadığını tespit etti. onarılamaz bir zarar gösterdi. Rogers, Epic'in "stratejik olarak Apple ile olan anlaşmalarını ihlal etmeyi seçtiğini" ve bu nedenle statükoyu bozduğunu iddia ederek, mevcut durum kendi yarattığı gibi görünüyor ”dedi.

Ancak Rogers, bu statükoyu korumanın aynı zamanda Apple'ın şu anda Unreal Engine'e erişimi kesemeyeceğine hükmetmesinin neden olduğunu savundu. Orada, Unreal Engine'i tehdit ederek hem üçüncü taraf uygulama geliştiricilerini hem de Epic'in itibarını etkileyerek "ciddi davranmayı seçen" Apple oldu.

"Epic Games ve Apple birbirlerine karşı dava açma özgürlüğüne sahipler, ancak aralarındaki anlaşmazlıklar çevredekilere zarar vermemeli," diye yazdı.

Epic, başlangıçta Apple'ın bunu yapmayı amaçladığını iddia etti. 28 Ağustos Cuma günü Epic'in geliştirici hesaplarını kapattı.

"Epic Games ve Apple birbirlerine karşı dava açma özgürlüğüne sahip, ancak anlaşmazlıkları çevredekilere zarar vermemeli."

Rogers, "hem Unreal Engine platformunun kendisine hem de genel olarak oyun endüstrisine potansiyel olarak önemli bir hasar" olduğu konusunda Epic ile hemfikir ve Apple'ın Unreal Engine olması durumunda Epic'in zarar görmeyeceğini savunmakta zorlanacağını öne sürdü. Geliştiriciler, Epic artık Apple platformlarında onları destekleyemediği için projelerini terk ediyor.

Karar öncesinde, Pazartesi günü yapılan bir duruşmada, Yargıç Rogers, Unreal'e yönelik görünürdeki tehditten daha fazla etkilendiğini belirtmişti. Motor. Duruşmanın açılışında "Oyunlarla ilgili bir rahatlama sağlamaya meyilli değilim," dedi, "ancak Unreal Engine ile ilgili olarak yardım vermeye meyilliyim."

Bugünün kararı şu şekildedir: kapsamı sınırlıdır, mahkeme ihtiyati tedbir kararıyla ilgili daha ayrıntılı argümanları dinlerken yalnızca statükoyu korumak anlamına gelir. Bu talimat, Apple'ın deneme süresince Fortnite, Unreal Engine veya diğer çeşitli Epic ürünlerine karşı harekete geçip geçemeyeceğini belirleyecektir. İki tarafın, 28 Eylül 'de yapılması planlanan ihtiyati tedbirle ilgili tam duruşma ile önümüzdeki haftalarda iddialarını sunmaları bekleniyor.

Mahkeme, Epic’in iddialarının esasına ilişkin tartışmaları ne zaman dinleyeceğine karar vermedi, ancak bu yıl olması pek olası değil. Ne zaman duruşmaya başlayacakları sorulan Epic'in avukatı, dört ila altı ay içinde hazırlanabileceklerini söyledi; Apple, deneme süresi on ay içinde başlayarak daha uzun bir keşif dönemi önerdi.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  What Remains of Edith Finch'ten ücretsiz varlıklar Unreal Engine'e geliyor hoppa 0 419 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: hoppa
  PS5 ’in DualSense denetleyicisi Fortnite ve NBA 2K21 gibi oyunları nasıl daha iyi hale getirir? social 0 934 14-11-2020, Saat: 23:20
Son Yorum: social
  Razer’s Blade 15 bir oyun dizüstü bilgisayarı gibi görünmüyor, ancak bir dizüstü bilgisayar gibi davranıyor Tolga 0 678 12-09-2020, Saat: 05:05
Son Yorum: Tolga
  Dell’in en yeni XPS 15’i hızlı bir işlemciye ve muhteşem bir ekrana sahip, ancak bu bir smaç değil hoppa 0 790 12-09-2020, Saat: 03:28
Son Yorum: hoppa
  AmazonBasics ürünleri alevler içinde, ancak Amazon'un bunları satmayı bırakması için yeterli değil Tolga 0 486 11-09-2020, Saat: 01:13
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi