Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daha fazla işçi COVID-19 ile sözleşme yaptıkça Tesla en değerli otomobil üreticisi oldu
Yorumları: 1,518
Konuları: 1,518
Kayıt Tarihi: 28-09-2019
Rep Puanı: 3
#1

Tesla'nın hisse senedi fiyatı Çarşamba günü ilk kez 1.000 dolara ulaştı, yani Silikon Vadisi şirketi şimdi Toyota'yı piyasa değerinde geçti ve bu metriğe göre dünyanın en değerli otomobil üreticisi.

Bu, CEO Elon Musk'un geçen ay şirketin tesislerini yeniden açmasından bu yana Kaliforniya'da en az altı Tesla çalışanının COVID-19 testinin pozitif çıkmasıyla ortaya çıkıyor. The Washington Post ve Electrek'in yeni raporlarına göre yerel yetkililer. Tesla'nın Buffalo, New York güneş paneli fabrikasındaki bir çalışan, The Verge'in daha önce bildirdiği gibi, tesis yeniden açıldıktan sonra COVID-19 için pozitif test yaptı.

Tesla 2019'un sonunda dünya çapında 48.000 kişiyi istihdam etti. Salgın başladığından bu yana kaçının COVID-19 için pozitif test yaptığı belli değil. Şirket bu bilgileri paylaşmadı ve diğer otomobil üreticileri gibi, geçen ay yayınladığı işe dönüş yönergelerinin bir parçası olarak ABD'deki çalışanlarını aktif olarak test etmiyor. Bunun yerine Tesla, semptomatik hissettiklerinde veya COVID-19 olan biriyle temas kurduklarına inandıklarında çalışanlarına test yaptırma sorumluluğunu yüklüyor.

Tesla ve diğer otomobil üreticileri çalışanlarını test etmiyor

Diğer otomobil üreticileri de yeni COVID-19 vakalarıyla uğraşıyor. Ve ülke, gevşetilmiş kısıtlamalar sayesinde beklenenden daha erken bir "ikinci dalga" salgınıyla karşı karşıya gibi göründüğünden, bu muhtemelen hepsi için daha da kötüye gidecek bir sorundur. Diğer otomobil üreticilerinin durumunda, çalışanlar, en azından şirketlere bir dizi olumlu vakayı ifşa etmeleri için biraz baskı uygulayabilen bir sendika tarafından temsil ediliyor. Tesla’nın işgücü sendikalı değildir ve bu nedenle, işgücüne bağlanabilecek herhangi bir yayılma olup olmadığını halkı bilgilendirmek gerçekten sadece Alameda County'deki şirket veya yerel yetkililere bağlıdır. Ancak Tesla ile ilçe arasındaki ilişki yıpranır.

Musk ve Tesla, şirketin Kaliforniya'daki fabrikasını Mart ayında açık tutmak için mücadele etti ve yerel yetkililere şirketin İç Güvenlik Bakanlığı tarafından tanımlanan "ulusal kritik altyapının" bir parçası olarak kabul edildiğini savundu. Şirket, Model 3 sedan kadar popüler olması beklenen beşinci aracı Model Y SUV'nin teslimatlarına yeni başlamıştı. Ancak Tesla, yerel evde kalma emrinin yürürlüğe girmesinden bir hafta sonra nihayetinde Kaliforniya'daki Fremont fabrikasını kabul etti ve kapattı.

Tesla'nın hisseleri, Şubat ayında 900 doları aştığında yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, 2019'daki rekor satışlar ve Çin'deki yeni araç fabrikasının erken sonuçları hakkındaki iyimserlik ile canlandı. Ancak fiyat Mart ayında 300 $ 'ın ortalarına kadar düştü ve genel borsanın yeni koronavirüsün Amerika Birleşik Devletleri'nde hızla yayılmasına tepkisini kabaca takip etti. Elon Musk, Tesla yatırımcılarının uzun vadeli hedeflerine odaklanmasını sağlamada başarılı

Musk önümüzdeki bir buçuk ayı virüsle ilgili yanlış bilgiler yayarak, sunduğu tehdidi küçümseyerek ve evde kalma emirlerini anayasaya aykırı olarak nitelendirerek geçirdi ve "faşist". Şirket, Tesla’nın ABD’deki üç fabrikasındaki kapatmalar sırasında binlerce işçiyi işe aldı. Ve sonra, ülkedeki ilk birkaç şehir ve eyalet Mayıs ayı başlarında kısıtlamaları gevşetmeye başladığında, Musk Tesla'nın Alameda ilçesine evden kalma emri nedeniyle dava açmasını ve bu emri ihlal ederek yeniden otomobil üretmeye başlamasını sağladı. Şirket, bu işçilerin çoğunu - ancak hepsini değil - geri getirdi ve yerel yetkililerin Tesla'nın yeniden açılmasını onaylamasının ardından dava nihayetinde düştü.

Şirketin hisse senedi fiyatı Mart ayının en düşük noktasından bu yana büyük bir artış gösterdi. .

Ancak Tesla’nın kendi son patlaması - özellikle de bu hafta boyunca - Çin’deki yeni araba satışlarındaki büyük artışla, Musk’ın Tesla Semi’nin nihayet üretime gireceğine dair alay etmesi ve şirketin yaklaşmakta olan pil atılımıyla ilgili aldatmacayla daha fazla ilgisi olabilir. Hisse senedi fiyatının Musk’ın diğer şirketi SpaceX’in insanları uzaya ilk kez gönderdiği zaman başardığı dönüm noktasıyla desteklenmesi de söz konusu değil. Tesla aynı zamanda bir otomobil üreticisinden daha fazlası olarak fayda sağlıyor - diğer otomobil üreticilerinin uyum sağlamaya çalıştığı bir paradigma değişimi.

Musk'ın en büyük başarılarından biri, Tesla yatırımcılarının dikkatlerini herhangi bir şeyden uzaklaştırmasını sağlayabilmesidir. kısa vadeli türbülansı algıladı ve şirket için uzun vadeli hedeflerine yöneldi. Bu, Tesla'nın Çin'deki fabrikayı mümkün kılan önemli bir yöneticiyi kaybetmesi gibi haberlerin veya şirketin sadece birkaç hafta önce Semi'nin 2021'e ertelendiğini söylediği gibi çelişkilerin, hisse senetlerine ağırlık veren değirmen taşlarına dönüşme ihtimalinin daha düşük olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda Tesla'nın hisse senedi fiyatının muhtemelen işgücüne daha da sızan yeni koronavirüs tarafından durdurulmayacağı anlamına geliyor.

.
Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Surface Duo'ya daha yakından bakalım KennethFoups 0 894 15-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: KennethFoups
  Xbox Series X denetleyicisine ve 1 TB genişletme kartlarına daha yakından bakış soulmy 0 514 15-11-2020, Saat: 23:16
Son Yorum: soulmy
  Xbox Series X ile bir hafta: yükleme süreleri, oyun performansı ve daha fazlası chaitra 0 504 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: chaitra
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 1,014 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa
  Arama motoru yeniden markalaştığı için Bing artık Microsoft Bing oldu Tolga 0 459 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi