Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
California’nın scooter ve bisiklet işlerini sona erdirebilecek bir yasa tasarısı değiştirildi
Yorumları: 1,478
Konuları: 1,478
Kayıt Tarihi: 07-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Kaliforniya eyaleti yasama organında yer alan ve paylaşımlı bisiklet ve scooter şirketlerinin işlerini sona erdireceğinden korktuğu bir yasa tasarısı değiştirildi.

Yasanın önceki bir sürümü olan AB 1286, şirketleri yasaklayacak bir dil içeriyordu. Bird, Lime ve Uber gibi sorumluluk feragatnamelerini kullanmaktan - bu şirketlerin iddia ettiği bir hüküm, yasalaştırılırsa onları kapatmaya zorlayacaktı. Bu feragatler olmadan, paylaşılan mobilite şirketleri, zayıf yol altyapısı, dikkatsiz sürüş veya ihmalkar sürücülerden kaynaklananlar dahil olmak üzere her türlü yaralanma ve kazadan sorumlu tutulabilir.

Ancak bisiklet ve scooter endüstrisinden gelen kitlesel tepkinin ardından, yasa tasarısı, sorumluluk feragatlarıyla ilgili ifadeyi kaldıracak şekilde değiştirildi - böylece, paylaşılan mobilite sağlayıcılarına yönelik ana tehdit ortadan kaldırıldı. Bu operatörler, bu tasarı, karşılaştıkları ilk büyük varoluşsal tehditmiş gibi hissediyorlar ve üstesinden geldikleri için oldukça iyi hissediyorlar.

Tasarı, scooter ve bisiklet şirketlerinin hileli davranmasını önlemeyi amaçlıyor

"COVID, birçok Kaliforniyalıyı nasıl dolaştıklarını yeniden düşünmeye teşvik ettiğinden, bu değişiklik, paylaşılan bisikletlerin ve scooterların burada kalmaya devam edeceğine dair güçlü bir kabul. Lime Devlet İlişkileri Kıdemli Müdürü Sam Sadle yaptığı açıklamada, ”dedi. "Açık hava, sosyal açıdan uzak ve sürdürülebilir ulaşım seçeneklerini teşvik etmek için şehirler ve devletle çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz."

Eyalet Senatosu tarafından daha önce hazırlanan yasa tasarısının analizi month, paylaşılan mobilite sağlayıcılarının güçlü muhalefetine dikkat çekiyor ve hatta "bu tür feragatlere genellikle izin verildiğini ve yaygın olarak kullanıldığını" kabul ediyor. Yine de, senatörler, kullanıcı sözleşmelerinde ve müşterilerle yapılan hizmet şartlarında belirtilen feragatlerin "açık, net ve açık" olması gerektiği sonucuna varıyor.

Tasarının amacı, yetkili makamlar tarafından net bir dizi güvenlik kuralı ve yönergesi belirlenmeden önce scooter ve bisiklet şirketlerinin hileli davranıp iki tekerlekli araçlarla caddeyi kirletmelerini önlemektir. Başka bir deyişle, Bird ve Lime gibi scooter şirketlerinin üç yıl önce iskelesiz mikro mobilite konseptini ilk başlattıklarında yaptıkları şeyi tam olarak yapmalarını engellemek için tasarlandı: yerel kurallara aykırı olarak araçlarını bir gecede sokağa düşürmek.

Tasarının baş sponsoru Meclis Üyesi Al Muratsuchi'ye göre şehirlerin ve ilçelerin "e-scooter ve diğer paylaşılan mobilite hizmeti sağlayıcıları herhangi bir cihazı kiralama veya kullanım için sunmadan önce güvenlik kurallarını benimsemesi" gerekecek. "Tasarı ayrıca, hizmet sağlayıcıların bir yaralanma durumunda yolcuları, yayaları ve diğerlerini korumak için asgari sigorta sağlamasını gerektirecek."

Apollo, Kaliforniya'daki ortak mobilite endüstrisinin ana sigorta sağlayıcısı , scooter ve bisiklet şirketlerini sorumluluktan feragat etmeden sigortalayamayacağını söyledi. Ancak artık dil kaldırıldığına göre, bu muhtemelen bir sorun olmayacak.

26 Ağustos 12:49 PM ET Güncellemesi: Lime'dan bir açıklama içerecek şekilde güncellendi.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AMC’den The Walking Dead 11 sezon sonra sona erecek niggaTR 0 697 09-09-2020, Saat: 20:08
Son Yorum: niggaTR
  Cumhuriyetçiler yeni 230 yasa tasarısıyla baskı platformları omer.dundar 0 438 09-09-2020, Saat: 01:05
Son Yorum: omer.dundar
  SoundCloud’un kurucu ortakları, Berlin'de bir e-bisiklet abonelik hizmeti başlatıyor soulmy 0 881 08-09-2020, Saat: 11:42
Son Yorum: soulmy
  Apple, California'daki mağaza çalışanlarına çanta aramalarını beklerken harcadıkları süre için ödeme yapma emri verdi LazyMt 0 444 03-09-2020, Saat: 19:50
Son Yorum: LazyMt
  Twitter'da "Trend Olanlar" ı sona erdirmenin (hala) zamanı social 0 373 02-09-2020, Saat: 22:23
Son Yorum: social

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi