Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Bir Amazon depo organizatörü, şirkete ırk ayrımcılığı nedeniyle dava açıyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : chaitra
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
489
mesajlar
489
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
28-09-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:16

Eski bir Amazon çalışanı, devam eden pandemiye yanıt olarak Siyah ve İspanyol depo çalışanlarına karşı ayrımcılık yapmaktan şirkete dava açıyor. Christian Smalls, Staten Island'daki bir Amazon lojistik merkezinde çalıştı ve Amazon'un, koronavirüs salgınının ilk aylarında kendisine ve ekibine yeterli koruyucu ekipman sağlayamadığını söyledi.

"PPE ekipmanı sağlayamayarak Şikayet, "[Amazon], bir grup Afro-Amerikan ve Hispanik işçiyi, yönetici sınıflandırmalarında çalışan ağırlıklı olarak Kafkasyalı çalışanlara sunduğu için daha düşük şartlara ve koşullara maruz bıraktı."

Yöneticiler "bunu yapmadı." Grubun sağlığıyla ilgili endişelerinizi gösterin, ”diye iddia ediyor

Virüs korumaları, özellikle Staten Island karşılama merkezinde 5 Mayıs'ta bir işçinin COVID-19 nedeniyle öldüğüne tanıklık eden staten Island'da devam eden bir gerilim kaynağı oldu. O sırada, tesisteki en az 29 işçi virüse yakalanmıştı.

Smalls, 30 Mart'taki lojistik merkezindeki halka açık bir yürüyüşte merkezi bir figürdü ve işçilerin yetersiz virüs korumaları hakkındaki şikayetlerine dikkat çekiyordu. . Smalls, protestoyu kapsayan birkaç makalede öne çıktı, ancak kısa bir süre sonra Amazon tarafından şirketten uzaklaşma önerilerini görmezden geldiği için kovuldu.

Şikayet, Smalls'in yakın iş arkadaşlarından birinin 24 Mart'ta COVID-19 testi pozitif çıkmasıyla başlayarak bu protestoya giden günler hakkında daha fazla ayrıntı veriyor. Şikayette Smalls, dört gün sonrasına kadar karantina önerisi almadığını ve Amazon'un virüsü kontrol altına almak için "temel önlemleri uygulamadığından" alarma geçtiğini iddia ediyor.

Smalls ve iş arkadaşları ile görüştü. yönetim daha iyi korumalar için bastırmaya çalışıyor, ancak şikayet yöneticilerin "grubun sağlığı [ve] refahı ile ilgili endişeleri göstermediğini" iddia ediyor. Şikayet, Smalls'un bir grup beyaz işçiyle aynı şikayeti yaptığında, "yönetimin grubun sağlık ve güvenlikle ilgili endişelerine çok daha açık göründüğünü" söylüyor.

Dava, önerilen bir sınıf eylemidir ve Amazon'un salgını ele alışından etkilenen tüm Afrikalı Amerikalı ve İspanyol işçileri temsil etmeye çalışacaktı. Ancak sınıf henüz mahkeme tarafından onaylanmadı ve büyük olasılıkla Amazon'dan şiddetli bir muhalefetle karşılaşacak. Amazon, yorum isteğine hemen yanıt vermedi.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Amazon ’un Luna oyun akış hizmeti, Windows ve Nvidia GPU'lar tarafından desteklenmektedir Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Amazon, bazı Xbox Series X ön siparişlerinin en geç 31 Aralık'a kadar ulaşmayacağını söyledi enis 0 0 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: enis
  Amazon, garaj içi teslimatını Chicago, Los Angeles ve New York dahil 4.000 şehre genişletiyor social 0 0 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: social
  Amazon, Instagram'ın sahte olduğu iddiasıyla etkileyiciye dava açtı hoppa 0 0 14-11-2020, Saat: 00:21
Son Yorum: hoppa
  İşte şu anda en iyi Amazon Echo fırsatları niggaTR 0 0 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: niggaTR

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.