Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Biden kampanyası YouTube'u geri almak istiyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : enis
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
490
mesajlar
490
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
18-10-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 00:38

Salı gecesi Joe Biden ve Donald Trump, 2020 döngüsünün ilk başkanlık tartışmasında karşı karşıya gelecek ve kablo kanalları, hangi adayın beklentileri aştığına ve hangi hatların evdeki izleyicilerle en iyi şekilde sonuçlandığına dair analizlerle aydınlatılacak.

Ancak televizyonda yayınlanan ilk başkanlık tartışmasından 60 yıl sonra, etkinlik sonrası dönüş artık televizyonla sınırlı değil. Etkinlik sona erdiğinde, YouTube ve Instagram'daki yeni bir uzmanlar, klip çekmek, remiks yapmak veya doğrudan manipüle etmek için unutulmaz anlar için çekimlere göz atacak. Ve tıpkı önceki döngülerde yer alan adayların kablolu yayın uzmanlarına oynaması gibi, 2020 kampanyaları da mesajlarını YouTube'da nasıl oynanacağını göz önünde bulundurarak planlıyor.

En azından YouTube'da, erken avantaj Trump için. Trump'ın başkanlığının son dört yılı boyunca, kampanya ve Cumhuriyetçi Parti, The Daily Wire'dan Ben Shapiro ve YouTube'daki Rubin Report'un sunucusu Dave Rubin gibi kişilikler de dahil olmak üzere, muhafazakar çevrimiçi etkileyicilerden oluşan geniş bir ağ oluşturdu. Shapiro ve Rubin, kanal başına 1 milyon aboneye ulaşan Trump vekilleriyle sık sık konuşuyor.

Trump kampanyasının "Ölüm Yıldızı" na bilinçli bir karşı olan çabaya "Asi İttifakı" lakabı verilmiştir.

Ancak perde arkasında, Biden ’ın kampanyası YouTube'u Demokratlar için daha dostane bir yer haline getirmeye çalışıyor.

Trump kampanyasının "Ölüm Yıldızı" na bilinçli bir karşıtlık olan çabaya "Asi İttifakı" lakabı takıldı.

Çaba YouTube ile sınırlı değil. Haziran ayında Biden kampanyası, içerik oluşturucuların ulaşması için etkili pazarlama şirketi Village Marketing'i işe aldı ve öncelikle Instagram'a odaklandı. Keke Palmer, Jerry Harris ve Khadeen gibi internet yıldızlarının tümü, eski başkan yardımcısıyla Instagram canlı yayınlarını gerçekleştirdi. Biden ’ın ekibi ünlü video platformu Cameo ile bağış toplamak için bir anlaşma yaptı ve hatta popüler Nintendo Switch oyunu Animal Crossing: New Horizgram için sanal bahçe işaretleri yayınladı. Ancak kampanya, popüler içerik oluşturucularla röportajlar için vekiller arasında bağlantı kurmak gibi politik YouTube kullanıcılarıyla da ilişkiler kurmaya başladı.

"Biden kampanyası, kanalımda vekillerin konuşmasını sağlama açısından gerçekten proaktif oldu" Brian Tyler YouTube'da 700.000'den fazla abonesi olan bir podcaster ve içerik oluşturucu olan Cohen, geçen hafta bir röportajda The Verge'e söyledi. "Vali Whitmer, Andrew Yang ve Başkan Yardımcısı Biden'in genelkurmay başkanı ile görüşebildim."

Yine de Biden kampanyası, eski başkan yardımcısını ve personelini öne çıkarmaya odaklandı çevrimiçi politik olmayan seslerin

Pew Araştırma Merkezi'nin son raporuna göre, 2020 itibarıyla ABD'li yetişkinlerin dörtte birinden fazlası YouTube izlemenin haberlerini almanın önemli bir yolu olduğunu söylüyor. Kampanya stratejistlerinin gençlik oyu dediği 18 ile 29 yaş arasındaki kullanıcılar, YouTube haberlerinin çoğunu bağımsız kanallardan aldı.

"YouTube haber tüketicilerinden YouTube'un neden benzersiz olduğunu kendi sözleriyle açıklaması istendiğinde Pew raporunda, en yaygın yanıtlar içeriğin kendisiyle ilgilidir - ana akım dışındaki haber kaynaklarına erişim ve platformda bulunan çok sayıda farklı görüş ve görüş var, "dedi.

< Son birkaç yıldır Trump ve GOP, CNN'den The New York Times'a kadar ana akım medya kuruluşlarını "sahte haber" olduğu veya Cumhuriyetçilere haksızlık ettiği gerekçesiyle küçümsedi. Rubin geçtiğimiz Perşembe günü The Verge'ye verdiği röportajda "Sağdaki insanlar kendilerine daha adil davranılacakları başka yerlere göç etmeye başladı" dedi. Bu anlatıdaki gerçekler ne olursa olsun, bu fikirler siyasi sağın Demokratlar gereklerini anlamadan çok önce YouTube'da ve diğer platformlarda önemli bir varlık oluşturmasına yardımcı oldu. "İnsanların haberleri nereden aldıkları açısından denizlerin değiştiğini açıkça görüyorlar. . "

"Bana ulaşan Dan Crenshaw'dı.

Bana ulaşanlar Rand Paul'du, ”dedi Rubin The Verge. "İnsanların haberlerini nereden aldıkları açısından denizlerin değiştiğini açıkça görüyorlar ve fikirlerini duyurmak için bir fırsata ihtiyaçları var."

Aynı Pew raporunda, araştırma merkezi de bağımsız kanallar, komplo teorilerini yerleşik haber kuruluşlarından çok daha sık ele alır. Bu, kampanyalar bağımsız kanallar aracılığıyla röportaj yapmayı seçtiğinde yanlış bilgi riskini artırıyor. Bununla mücadele etmek için YouTube, seçim öncesinde, resmi aday bilgilerini aramaya dahil etmek ve oylama bilgileriyle ilgili güvenilir kaynaklara bağlantı vermek gibi birkaç yeni değişiklik yaptı.

Demokratlar için, hararetli birincil sezon çekişti ana sayfa özellikle YouTube'un önemi. Demokratik ilk sezon boyunca, Senatör Bernie Sanders ve Andrew Yang gibi adaylar, The Joe Rogan Experience ve H3 Podcast gibi YouTube ilk popüler şovları ve podcast'leri sık sık ziyaret ettiler, ancak Biden ’ın kampanyası, içerik oluşturucular ve etkileyicilerle bu ilişkileri yeni yeni oluşturmaya başlıyor. Çoğu zaman, bu diziler herhangi bir televizyon röportajından daha uzun sürer ve adaylara ve onların vekillerine sorunları tartışmaları için herhangi bir tartışmada olduğundan daha fazla zaman verir.

Sanders kampanyası, bu fırsatı Demokratların ön seçimleri sırasında erkenden gördü ve çoğu zaman önemli bir başarı elde etti ve The Joe Rogan Experience gibi görünürde siyasi olmayan yayın kuruluşlarından destek.

"Özellikle daha serbest akışa ve uzun biçimli yanıtlara izin veren biçimlerde, normal siyasi sohbetlerin dışındaki insanlara ulaşmaya çalışmak her zaman iyi bir uygulamadır."

Bu YouTube şovları daha uzun süre yer açmakla kalmıyor , daha derinlemesine tartışmalar, ancak harekete geçirme çağrılarıyla bağlantı kurmanın basit yeteneği, bu konuşmaları geleneksel medyadan bir adım öteye taşır. Bir kanalın YouTube biyografisindeki bir bağlantı, yüzlerce izleyiciyi telefon bankasına gitmeye veya oy vermek için kaydolmaya yönlendirebilir; bu, kablolu televizyonda benzersiz bir şeydir. Sıradan izleyicilere ve sıradan seçmenlere yönelik olma eğiliminde olan televizyondan çok büyük bir değişiklik. Adaylar, YouTube'da potansiyel aktivistlerden oluşan bir kitleye ulaşabilir.

Sol eğilimli Crooked Media gibi kanallar için bu büyük bir fırsat. Crooked Media'nın içerik sorumlusu Tanya Somanader, The Verge'e “2020'de kapsamı sadece bilgiden eyleme odaklama rolünü üstlendik” ve şovlarımızı dinleyen herkese şöyle diyor: neler olup bittiğini ve işte 3 Kasım'da sonucu değiştirmek için tam olarak nasıl dahil olabileceğiniz. ”

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube, TikTok rakibi YouTube Shorts'i piyasaya sürmeye başladı hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: hoppa
  Mozilla, korkunç YouTube önerilerini düzeltmek için yardımınızı istiyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: LazyMt
  YouTube ’un web sitesi artık Premium için ödeme yapmadığınız sürece iOS 14 ’ün resim içinde resim modunu engelliyor li0n 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: li0n
  YouTube, AI sistemlerinde aşırı sansür uygulandıktan sonra daha fazla insan moderatörü geri getiriyor niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: niggaTR
  Eski YouTube içerik moderatörü, TSSB semptomları geliştirdikten sonra şirkete dava açtı berhank 0 0 15-11-2020, Saat: 00:39
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.