Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başkan Trump'ın sosyal medya düzeni oy haklarını tehlikeye atacak, yeni dava iddiaları
Yorumları: 1,546
Konuları: 1,546
Kayıt Tarihi: 07-01-2020
Rep Puanı: 2
#1

Protokole göre, bir avuç seçmen savunma grubu Perşembe günü Başkan Donald Trump’ın sosyal medya yönetim kararına karşı dava açtı. Emir, Trump'ın bu yılın başlarında postayla oylamada Twitter'ın doğruluğu kontrol ettiği sahte tweet'lerinin ardından imzalandı ve Perşembe günkü dava, platformların çevrimiçi ortamda oylama yanlış bilgilerine karşı koyabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Şikayetlerinde, Rock the dahil kuruluşlar Oylama ve Özgür Basın, emrin postayla oylama hakkında bilgi için sosyal medya platformlarına erişen seçmenlerin haklarını tehlikeye atma potansiyeline sahip olduğunu savunuyor. Perşembe günkü dava, Trump yönetiminin 230. Kısım kararının Birinci Değişikliği ihlal ettiğini iddia eden, Haziran ayında Demokrasi ve Teknoloji Merkezi tarafından açılan ayrı bir davanın ardından geldi.

"Şimdi, demokrasimize katılımı teşvik etme temel misyonumuza odaklanmanın ötesinde, Rock the Vote yanlış bilgileri düzeltmek gibi talihsiz ve saçma bir görevle yüklenmiştir, hükümet yetkilileri tarafından paylaşılan yalanlar olabilir ve olması gerekir Rock the Vote başkanı Carolyn DeWitt yaptığı açıklamada, çevrimiçi platformlar tarafından gerçekleri kontrol edildi ”dedi.

"Rock the Vote yanlış bilgileri düzeltme talihsiz ve saçma göreviyle yüklenmiştir"

Mayıs ayında Trump, platformun postayla ilgili tweet'lerinden ikisini doğruladıktan sonra Twitter gibi teknoloji şirketlerini hedefleyen bir idari emir imzaladı. o hafta başlarında ilk kez oylamada. Genel seçim yaklaşırken Trump, postayla oy verme konusunda seçmen sahtekarlığına yol açan defalarca yanlış iddialarda bulundu. Twitter'ın doğruluğunu kontrol ettiği ve oy veren savunuculuk gruplarının Perşembe günü neden dava açtığı bu yanlış ifadelerdir. Bu ayın başlarında The New York Times, Facebook'un Trump'ın Kasım ayındaki son oy sayımına müdahale ettiği bir duruma da hazırlandığını bildirdi.

Emir, Bölüm 230 kapsamındaki platform sorumluluk korumalarını geri çekme potansiyeline sahip. İletişim Ahlakı Yasası. Kısım 230, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarına, kullanıcıların kendi platformlarında yayınladıkları içerikler için sorumluluktan geniş bir muafiyet verir. Emir, Federal İletişim Komisyonu'nun yasayı yeniden yorumlaması ve Federal Ticaret Komisyonu'nun kullanıcıların çevrimiçi önyargıyı bildirmesi için bir araç oluşturmasına izin vermesi çağrısında bulundu.

Temmuz ayında, Ticaret Bakanlığı resmi olarak FCC'ye, ajansın yasayı yeniden yorumlaması çağrısında bulundu. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, o sırada yaptığı açıklamada, "İnternet üzerinde sağlam bir fikir pazarını ve dünya çapında serbest bilgi akışını teşvik etmek uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri'nin politikası olmuştur" dedi. "Başkan Trump, tüm Amerikalıların görüşlerini ifade etme haklarını korumaya kararlıdır ve bir avuç güçlü şirketten haksız kısıtlamalar veya seçici sansürle karşılaşmazlar."

Kısa bir süre sonra FCC Başkanı Ajit Pai, ajansın Ticaret Bakanlığı tarafından açılan kural koyma dilekçesi hakkında kamuoyuna açıklama yapmak isteyecek. Yorum yapma dönemi 17 Eylül'de sona erecek.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 1,005 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 470 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 532 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni 549 dolarlık Surface Laptop Go, Chromebook'larla rekabet etmeyi hedefliyor LazyMt 0 921 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 1,014 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi