Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Asus ’un en son ZenBook Flip S tamamen ekranla ilgili

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : soulmy
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
455
mesajlar
455
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
07-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
15-11-2020, Saat: 23:13

ZenBook Flip S'yi satın almanın gerçekten güçlü bir argümanı var: ekran. Bu 1.449 $ 'lık 2'si 1 arada bilgisayar 4K OLED panele sahip ve 13 inçlik bir dizüstü bilgisayarda alabileceğiniz en iyi ekranlardan biri.

OLED paneller - üst sınıfta kendilerine bir isim yaptı TV'ler, ancak dizüstü bilgisayarlarda giderek daha popüler hale geliyor - IPS LCD ekranlara kıyasla çarpıcı bir görüntü sunabilir. Ancak tüm bu pikseller çok fazla pil tüketir ve şirketler bazen onları güç ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamayan dizüstü bilgisayarlara tokatlar. Bu, özellikle bir pil için gerçekten sınırlı alanla çalışan ince ve hafif 13 inç makinelerde geçerlidir. Tek bir şarjla beş saat kaldıramayan muhteşem bir OLED cihaz olan Samsung Galaxy Chromebook gibi sürümleri işte bu şekilde bitiriyorsunuz.

ZenBook Flip (bir ara bunu satın alabilmeniz gerekir) ay) o kadar da kötü değil. Galaxy'den daha büyük bir bataryası var ve ömrü diskalifiye edici bir faktör olmayacak kadar uzun dayanıyor. Nihayetinde, yine de bu ekran kalitesi için pil ömründen ödün veriyorsunuz - bu boyuttaki OLED dizüstü bilgisayarlar bir nedenle nadirdir.

Öyleyse, ekranla başlamak gerekirse: bu bir hayret verici.

Resimler canlıydı, siyahlar derin ve renkler parlaktı - bu, MacBook Pro ekranlarının ucuz görünmesini sağlıyor. Test sırasında ZenBook, sRGB gamının yüzde 100'ünü ve Adobe RGB gamının yüzde 100'ünü kapsıyordu ve maksimum parlaklıkta 452 nit'e ulaştı. Bu, OLED Spectre x360'tan daha parlak ve Gigabyte Aero 15 gibi yaratıcı odaklı en iyi OLED dizüstü bilgisayarların bazılarından daha doğru. Asus Zenbook Flip S (2020) incelememiz Verge Score 8 10 üzerinden İyi Şeyler Güzel tasarım ve inşa Güzel 4K OLED ekran Aslında iyi hoparlörler Dokunmatik yüzeye yerleşik LED sayısal tuş takımı Kötü Şeyler Pek iyi olmayan pil life Kulaklık jakı yok CPU potansiyeline ulaşmıyor

Daha büyük dizüstü bilgisayarlarda 4K OLED ekranlar bulmak zor değil - ZenBook Flip S'yi bu kadar iddialı bir cihaz yapan kompakt dönüştürülebilir yapı ile birleştirilmiş görüntü kalitesi. Yalnızca 1,2 kg (2,65 pound) ve 0,55 inç (13,9 mm) kalınlıktadır. Tasarım açısından, son büyük ZenBook Flip sürümü olan UX370'ten (bu model UX371) uzakta bir dünya - Asus, çizgiyi daha keskin köşeler, daha küçük çerçeveler (yanlarda 3,9 mm) ile modern çağa getirdi. sağlam yapı ve pürüzsüz birinci sınıf kaplama.

Pek çok model burada burada bir leke topluyor, ancak bu şey, ben onu ilk açtıktan yaklaşık sekiz saat sonra parmak izleriyle kaplıydı. Parmak izlerini çıkarmak yeterince kolay, ancak yine de böylesine güzel görünen bir makinede görmek bir serseri oldu. Asus Zenbook Flip S sol taraftan yarı açık. Şasi ve kapak alüminyum alaşımdan yapılmıştır.

Diğer ZenBook'lar gibi, bu da klavye destesini masanızdan hafifçe kaldırabilen alttan katlanan bir menteşeye sahiptir. Bu tasarıma sahip bazı menteşelerin aksine, bu çok hafif - Cihazı kucağımda kullanırken bacaklarıma kazdığını hissetmedim. Asus, menteşenin 20.000'den fazla açma / kapama döngüsü için "dayanıklılığı test edildiğini" ve yeterince sağlam olduğunu söylüyor.

Yine de form geçişleri her zaman kusursuz değildi. ZenBook bazen onu hafifçe yana yatırdığımda (dizüstü bilgisayar konumunda) tablet moduna geçmeye çalıştı. Onu dik olarak geriye yatırdığımda, pencerelerimin hepsi daha önce sahip olduğum pozisyonlara geri dönmeyecekti.

Bu bazen Windows 2'si 1 arada cihazlarda karşılaşacağınız bir sorundur - Flip'e özgü değildir - ancak yine de baş ağrısı olabilir.

Asus başka yerlerde de uçtan uca sağ tarafa Giriş, Sayfa Yukarı, Sayfa Aşağı ve Son'u içeren ekstra bir tuş sütunu sıkıştırdı. (HP'nin Hayaletler ve Zarfları benzer bir sıraya sahiptir). Klavye benim için mutlak bir vurgu - bir ton seyahatle rahat ve sessiz ve normalde yaptığımdan çok daha az hata yazıyorum. Bununla birlikte, çok küçük parmaklarım var ve daha büyük elleri olan insanlar bazen bu tür bir düzeni biraz sıkışık buluyor.

Asus Zenbook Flip S sağ taraftan kapatıldı. Her Thunderbolt 4, 40 Gbps'ye kadar veri bant genişliğini destekler.

Diğer modern ZenBooks gibi Flip S de Asus ’un NumberPad 2.0 ile birlikte gelir. Dokunmatik yüzeyin sağ üst köşesindeki küçük bir simgeye dokunduğunuzda, LED dokunmatik tabanlı bir sayısal tuş takımı açılır. (Sol üst köşeden aşağı kaydırmak, kullanışlı olan hesap makinesi uygulamasını da getirir.) Nümerik klavye gerçekten iyi çalışıyor ve yukarıdayken gezinmek ve etrafta tıklamak için dokunmatik yüzeyi de kullanabilirsiniz - ZenBook, kaydırmalarımı numara zannetmedi. girdiler veya tam tersi.

Bağlantı noktası seçimi, kulaklık jakı olmaması dışında gayet iyi. Asus, zayıflık adına bunu çıkardığını ve Flip'in dongle ile birlikte gönderildiğini söylüyor. Ancak ZenBook ’un pek çok rakibi (yalnızca biraz daha kalın olan OLED Spectre x360 dahil) birini sıkıştırmayı başardı. Ayrıca Spectre'nin de sahip olduğu bir microSD yuvası eksik. Bunun dışında bir HDMI bağlantı noktası, iki Thunderbolt 4 USB-C bağlantı noktası ve bir USB 3.2 Gen 1 Type-A var. Dizüstü bilgisayar ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0'ı da destekler - LTE yok.

Sonuç olarak, hoş bir form faktöründe hoş bir ekran. Amaç ne? Pil ömrü. ZenBook Flip S, 13 inçlik bir pil için çok büyük olan 67 Wh'lık bir pil ile birlikte gelir - ve çok daha küçük bir tankla kullanılabileceğinden emin değilim. Her zamanki ofis iş akışım ve 200 nit civarında parlaklığımla, sadece beş saat 15 dakikam var. Elbette, ekranı 1080p'ye ayarlarsanız muhtemelen daha iyi bir sonuç alırsınız - ancak bunu düzenli olarak yapacaksanız, paranızdan tasarruf edin ve 1080p ekran elde edin.

Asus Zenbook Flip S yukarıdan düz bir şekilde yerleştirildi. Klavyede 19,05 mm aralık ve 1,4 mm tuş hareketi vardır.Ünitemin yüzde 60 şarja ulaşması 54 dakika 29 saniye sürdü (Pil Tasarrufu profilinde çok hafif Chrome kullanımı sırasında).

İkinci uzlaşma güç üzerinedir. Flip S, Tiger Lake nesli için Project Athena'ya benzeyen Intel ’in Evo platformu aracılığıyla onaylanan ilk sistemlerden biridir. Evo markası, bir dizüstü bilgisayarın tüm gün pil ömrü, hızlı uyanma süresi, hızlı şarj, Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 dahil olmak üzere müşterilerin istediği bir dizi avantajı sağladığını onaylama amaçlıdır.

Flip S, 16GB RAM ve 1TB SSD'ye ek olarak Xe entegre grafiklere sahip dört çekirdekli bir Core i7-1165G7 ile birlikte geliyor (beni rahatlatmak için McAfee veya başka bir saçmalıkla yüklü gelmedi). Bununla birlikte, bunun 1165G7'nin oldukça düşük güçte bir uygulaması olduğuna dikkat edin - ve sentetik kıyaslamalarda, birçok gözden geçiren çipin 10. nesil öncüllerinin gerisinde kaldığını gördü.

DEVAM ETMEYİ KABUL EDİN: ASUS ZenBook Flip S (2020)

Artık her akıllı cihaz, kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu kabul etmenizi gerektiriyor - kimsenin kullanmayacağı sözleşmeler aslında okur. Bu anlaşmaların her birini okuyup analiz etmemiz imkansız. Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başladık çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

Asus'u kullanmak için ZenBook Flip S (2020) aşağıdakileri kabul etmelisiniz:

Bölgeniz ve klavye düzeniniz için talep Windows 10 Lisans Sözleşmesi ve Asus Lisans Sözleşmesi Microsoft hesabı Windows Hello PIN Asus hesabı için kaydolun

Aşağıdaki sözleşmeler isteğe bağlıdır:

Wi-Fi'ye bağlanma Windows Hello yüz tanıma Çevrimiçi konuşma tanıma, cihazımı bulma, mürekkep oluşturma ve yazma, reklam kimliği, konum, tanılama verileri ve özelleştirilmiş deneyimler dahil olmak üzere gizlilik ayarları Bir Android telefonu senkronize etme OneDrive yedeklemesi Microsoft 365 Kurulum Cortana Bir McAfee hesabı ve bir Asus hesabı için kaydolun E-posta adresinizi cihazınıza kaydedin

Bu, Asus ZenBook Flip S'yi (2020) kullanmak için yedi zorunlu ve 15 isteğe bağlı anlaşma.

ZenBook Flip S, aşağıdaki durumlarda kesinlikle sizi yavaşlatmaz: sadece Chrome, Slack, Zoom ve diğer üretkenlik uygulamalarında çoklu görev için kullanıyorsunuz.

Ancak bu dizüstü bilgisayar, zorlu programları çalıştırmak için en iyi seçenek değil.

Beni şaşırtan şey sestir. Bu incelemede konuşmacılardan bahsetmeyi bile planlamıyordum çünkü her zaman bu kadar küçük dizüstü bilgisayarlarda oldukları kadar korkunç olacaklarını varsaydım. Ancak ZenBook kulağa harika geliyor - her boyutta bir dizüstü bilgisayarda şimdiye kadar duyduğum en iyi hoparlörlerden bazılarına kolayca sahip. Müziğim sanki odanın her yerinden geliyordu, perküsyon gerçekten çarptı ve bas bile vardı (dizüstü bilgisayar hoparlörleri için nadirdir). Bunu olağanüstü ekranla birleştirdiğinizde ZenBook Flip S gerçekten mükemmel bir multimedya cihazıdır. Muhtemelen bu yıl test ettiğim, herhangi bir boyutta veya fiyatta bir film izlemeyi tercih ettiğim bir dizüstü bilgisayar yok.

Asus Zenbook Flip çadır modunda. ZenBook'un sesi Harman Kardon tarafından onaylanmıştır ve hoparlörlerin bobinlerine zarar gelmesini önlemek için bir" akıllı amplifikatör çipi "içerir.

Birinci sınıf bir görünüme ve OLED ekrana sahip ince ve hafif bir dönüştürülebilir araba arıyorsanız, büyük ölçüde buna ve 1.799 $ Spectre x360'a bakacaksınız.

ZenBook, birkaç yüz daha azına, iki önemli bağlantı noktasını kaçırıyor, ancak size Thunderbolt 4 ve Xe grafikleri dahil olmak üzere Tiger Lake ’in yeni özelliklerinden bazılarını sunuyor. (Ve biraz daha incedir). Normalde, ZenBook en yeni işlemciye sahip olduğundan, bunun akıllıca bir seçim olmadığını söyleyebilirim.

Ne yazık ki, sentetik karşılaştırmalardan da gördüğümüz gibi Flip S, çok çekirdekli kullanım durumlarında (yani mevcut her çekirdeği kullanan görevler) aslında 1065G7'den (Spectre'nin içindedir) düşük performans gösteriyor. Aynı anda birçok farklı uygulamada hafif oyun veya çoklu görev gibi daha yoğun görevler yapmak istiyorsanız (veya bir kulaklık jakına ve microSD yuvasına gerçekten değer veriyorsanız), 10. nesil Spectre (veya daha fazlasına sahip OLED olmayan bir model) güçlü CPU), primi ödemeye istekli iseniz aslında daha iyi bir satın alma olacaktır. Bu aynı zamanda Flip S'nin raflara ne zaman çıkacağına da bağlı, çünkü bu ay içinde 1165G7 ile birlikte bir OLED Spectre x360 da var ve Asus, geçen yılki modelden "yüzde 34'e kadar daha hızlı" olacağını söylüyor.

Ancak, ofis işleri, Spotify, e-posta gönderme, fotoğraf düzenleme ve özellikle eğlence için çoğunlukla bir cihaza ihtiyaç duyan benim gibi biriyseniz, muhtemelen paradan tasarruf edebilir ve ZenBook'u alabilirsiniz çünkü çok iyi performans gösterecektir.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Halo: The Master Chief Collection, Xbox Series X ve S için tamamen optimize edilecek enis 0 0 15-11-2020, Saat: 22:44
Son Yorum: enis
  Antivirüs'e abone olun: COVID-19 araştırmasıyla ilgili haftalık bir bülten KennethFoups 0 71 12-09-2020, Saat: 13:55
Son Yorum: KennethFoups
  Asus ZenBook Pro Duo incelemesi: iki ekranlı rüya KennethFoups 0 47 12-09-2020, Saat: 03:44
Son Yorum: KennethFoups
  Asus ROG Zephyrus G14 incelemesi: AMD kuralları yeniden yazdı sercantelli 0 58 12-09-2020, Saat: 00:18
Son Yorum: sercantelli
  Asus Chromebook Flip C436 incelemesi: pahalı, birinci sınıf Chromebook enis 0 54 12-09-2020, Saat: 00:02
Son Yorum: enis

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.