Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Apple, yeni M1 Mac işlemcilerine şaşırtıcı derecede güveniyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : li0n
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
443
mesajlar
443
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
24-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:19

Apple ’ın büyük Mac etkinliği üç yeni bilgisayar sundu: yeni bir MacBook Air, yeni bir giriş düzeyi 13 inç MacBook Pro ve yeni bir Mac mini. Ama gerçekten, bu üç bilgisayarın ortak noktası olan M1 çipi. Bu, şirketin tüm Mac bilgisayarlarını taşıyacağı Arm tabanlı Apple Silicon'ın resmi adıdır.

Etkinlikten önce izlenecek on şeyi listeledim ve Apple bunu yapmadı. Gerçekten istediğim kadar derine inmek, en azından ikisi hariç hepsini ateşledi. The Verge'de duvardan duvara haberimiz vardı ve başlamak için iyi bir nokta, Apple'ın 'One More Thing' donanım etkinliğindeki en büyük 5 duyuruyu ayrıntılarıyla anlatan makalemiz.

İşte benim paketim: Apple şaşırtıcı bir şekilde bu çipe, bu bilgisayarlara ve hepsinin iyi çalıştığından emin olmak için geliştirdiği yazılıma güveniyor.

İlk olarak, Apple, bataryaya uygulandıkları takdirde "en iyi ihtimalle bomba gibi" olarak nitelendireceğim iddiasında bulunuyor. İçinde Intel çip bulunan bir dizüstü bilgisayar. Bu M1 çipiyle, Apple'ın önemli olan iddiaları dışında hiçbir referans çerçevem ​​yok.

İşlemci okuyorsunuz , Dieter Bohn tarafından bilgisayar, yazılım ve teknoloji hakkında bir haber bülteni.

Bu haber bülteni haftada bir veya iki kez gelecek. İşlemci'ye abone olabilir ve buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşlemci aynı zamanda aynı amaca sahip bir YouTube dizisidir: biraz mizahla akıllı ve şaşırtıcı analizler sunmak. The Verge'nin tüm harika videolarına buradan abone olun! Abone olun

Abone olarak, The Verge'den günün en çok okunan hikayelerini de vurgulayan günlük bir bülten almayı kabul etmiş olursunuz The Verge spgramorlarından ve / veya ortaklarından ara sıra gönderilen mesajlar.

Apple, MacBook Air'de 18 saat ve MacBook Pro'da 20 saat video oynatıldığını iddia ediyor. Video oynatma kötü bir ölçüdür (özellikle modern yongalar bunun için optimize edildiğinden), bu nedenle dikkat edilmesi gereken gerçek şey, bu iddiaların Apple'ın Intel tabanlı öncüllerinde iddia ettiğinden önemli ölçüde daha yüksek olmasıdır: Air'de 6 daha fazla ve Profesyonel.

Ancak açık olmak gerekirse, Apple'dan büyük pil iddiaları bekliyordum. Watt başına Intel'in yapabileceğinden daha fazla performans elde edebildiğini zaten biliyorduk ve bu doğrudan pil ömrü anlamına geliyor. Beklemediğim şey, şirketin performans konusunda ne kadar güçlü olacağıydı.

M1, Arm mimarisine dayandığından, Apple'ın Intel çipleri için tasarlanmış uygulamaları çalıştırmak için ekstra bir yazılım katmanına ihtiyacı var - buna Rosetta 2 denir.

Windows'ta Arm içinde taklit edilmiş Intel uygulamalarının deneyimi harika değil. Ancak Apple, grafik olarak yoğun bazı uygulamalar için Rosetta 2 üzerinden çalışan bir uygulamada eşdeğer bir Intel çipine kıyasla daha iyi performans elde edebileceğini söylüyor.

Bundan da fazlası, olaydan sonra uyarıları duymayı bekledim Çalışmayan belirli uygulamalar veya Rosetta 2 aracılığıyla çevrildiğinde biraz daha yavaş çalışan ağır uygulamalar hakkında. Veya en azından bu uygulamalardaki performans beklentilerinde küçük bir düşüş. Steve Jobs, 2005 yılında orijinal Rosetta'yı tanıttığında, arkasındaki slaytta bunun "Hızlı (yeterince)" olduğunu söyledi.

Bu yıl? Böyle bir uyarı yok. Apple, bu tür uygulamalara cesurca bir "işe yarıyor" mesajı koyuyor - ki bu, çoğu insanın bu geçişin ilk yılında kullanacağını düşündüğüm üçüncü taraf uygulamalarının çoğunluğunu oluşturacak.

En önemlisi, Apple'ın MacBook Air'in Intel sürümünü satmayı bırakması beni şaşırttı. Air, Apple'ın açık ara en çok satan Mac'i ve Apple'ın Mac'lerden daha önce hiç olmadığı kadar çok para kazandığı çeyrek dönemden itibaren geliyor. Bahse girmekten kaçınmak yerine, en popüler bilgisayarını bu yeni sistemle değiştiriyor.

Pro'yu güven sinyali verecek yeni çipe taşımıyordu, Apple ’ın en popüler dizüstü bilgisayarı Air idi. Hatam, onu Air'in daha güçlü bir versiyonu olarak kavramsallaştırmak muhtemelen daha iyi olduğunda, onu daha çok giriş seviyesi bir Pro makine olarak düşünmemdir. Bu, yeni M1 sürümünde kesinlikle doğrudur - tek önemli performans farkı, Pro'nun bir hayranının olmasıdır. Apple, Intel sürümlerini de satmaya devam ediyor.

Bu sistemler hakkında söylenecek çok şey var. 16 GB RAM ve iki Thunderbolt bağlantı noktasında sınırlamaları gerçeği beni tek bir şey için şaşırtmıyor. Apple, Mac serisinin en alt seviyesinden başlıyor, bu yüzden daha fazlasına ihtiyaç olmadığını hissetti. Gelecekteki Apple çiplerinin daha fazlasını destekleyeceğinden eminim.

Grafikler için planın ne olacağından pek emin değilim. M1 çipinin entegre bir GPU'su vardır ve Intel makinelerde bu genellikle alt grafik anlamına gelir. Bu makineler için yapılan incelemelerin ne dediğini görmemiz gerekecek, ancak Apple yine kendine güven veriyor. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak, kartlarda ayrı GPU'ların olup olmadığını merak ediyorum, özellikle de Apple, entegre sisteminde hem CPU hem de GPU arasında RAM paylaşmanın avantajlarını da öne sürdüğü için.

Şu anda şirket zaten satıyor ve yakında bu yeni bilgisayarları gönderecek. Apple ’ın güveninin bu bilgisayarların performansı ve pil ömrü ile haklı olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyorum. Öyleyse, M1 yongası Intel, Qualcomm ve hatta Microsoft'un her biri farklı nedenlerle büyük bir suçlaması olacak.

Bir şirketin dizüstü bilgisayarlarda hem adım adım iyileştirme sözü vermesinden hem de sonra bunu gerçekleştirmesinden bu yana uzun zaman geçti. Şu andan itibaren büyük bir sözümüz var, şimdi Apple'ın teslim edip edemeyeceğini görelim.

Diğer Apple haberleri

Apple HomePod mini incelemesi: küçük top oynama . Dan Seifert etkilendi, ancak bunun için sizin ve birlikte yaşadığınız herkesin, bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, Apple ekosistemine gerçekten tamamen bağlı kalmanızı gerektirdiğini de belirtiyor.

Şimdiye kadar ileri sarıldı ve Apple'ın yeni akıllı hoparlörü 99 dolarlık HomePod mini farklı bir yaklaşım benimsiyor. Büyük kardeşinden daha küçük, daha basit ve çok daha ucuz ve Apple'ın geçtiğimiz birkaç yıldaki Siri üzerinde çalışması sayesinde, aslında piyasaya çıktığında orijinalinden daha fazlasını yapabilir.

Mac kullanıcıları, Apple doğrulama sunucusu sorunundan sonra bu öğleden sonra uygulamaları başlatamadı .

Bu şeyin kelimenin tam anlamıyla "Gatekeeper" adı verilen bir yazılım içermesi gerçekten burnuma çarpıyor, değil mi?

Parasını ödediğiniz bilgisayarın sahibi olmak ve onu kontrol etmekle ilgili pek çok duygum olabilir (ve ben ) ve Apple'ın Mac'lerde kod imzalama ve diğer güvenlik kontrollerini gerektirip gerektirmeyeceğine ve ne zaman uygun olduğuna dair daha fazla duygu (ve ben yaparım). Bunun yerine, bu başarısızlıkların korkunç olduğunu belirteceğim çünkü bunlar olduğunda, Mac'lerimiz bize bir şeylerin neden kırıldığını söylemedi. Neyin yanlış olduğuna dair net bir gösterge yoktu ve zarif bir geri dönüş çözümü yoktu.

İşler gizemli bir şekilde kırıldı. İroni şu ki, Apple kötü şeylerin bilgisayarınızı gizemli bir şekilde bozmamasını sağlamak için Apple ahlakını koruyacak tasarım mekanizmasını yeterince düşünmediği için gizemli bir şekilde kırıldılar.

Apple, üçüncü taraf uygulamaları yeni iPhone sahiplerine önererek rekabetle ilgili endişeleri giderebilir .

Sızan bu simge, Apple'ın söylentilere göre kulak üstü kulaklıklarının nasıl göründüğünü gösterebilir .

macOS Big Sur artık kullanılabilir indirmek için . Tavsiyem: bekleyin.

Bu yıl, değişiklikler yeterince büyük olduğundan, beklemek ve uygulamalarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını görmek - daha doğrusu beklemek ve zorlanmadan önce başkalarının bunu anlamasına izin vermek daha güvenli.

Apple'ın 'One Moreing' Arm Mac etkinliği canlı blogu .

Apple'ın Kol tabanlı Mac'ler için vaat ettiği tüm uygulama ve oyunlar .

Yeni MacBook Air işlev tuşlarından bazıları farklı işlevleri vardır . Bundan özellikle memnunum. Aramaya tek tuşla erişim benim için anahtardır (kelime anlamı olarak amaçlanmamıştır) ve Rahatsız Etmeyin'e ulaşmanın daha hızlı olmasına sevindim. Ancak Dikte'yi üst düzey bir özellik yapmak, erişilebilirlik açısından büyük bir kazanç ve umarım bu tüm klavyelerde daha yaygın hale gelir.

The Verge'den Daha Fazla Bilgi

Google Fotoğraflar, ücretsiz ve sınırsız depolama alanını 1 Haziran 2021'de sona erdirecek . Bu değişikliğe çok öfkelendi, ancak bunu şeffaf ve tamamen yıkıcı olmayan bir şekilde yaptığı için Google'a biraz kredi vereceğim. Başlığınızdaki sayaç 1 Haziran'a kadar başlamaz ve yalnızca bundan sonra yüklediğiniz şeyleri sayar.

Ardından, onlar gittikten sonra Google şarj etmeye başlar. Bu zaman çizelgesinde doğrudan bir neden ve sonuç olduğunu söylemiyorum, ancak zaman çizelgesine bakmamak ve büyüklerden biri olmayan herhangi bir teknoloji şirketi için üzülmek zor.

Başlangıçta oynanacak en iyi PS5 ve Xbox Series X oyunları .

< güçlü> ┏ PS5 medya uzaktan kumandalı: basit, akıcı, güvenli . Andrew Webster:

Ben Uzaktan kumandayı kullanarak bir veya daha fazla gün geçirdim ve tüm uygulamalar bunun için optimize edilmemiş gibi görünse de, güzel bir küçük eklenti. Örneğin, YouTube uygulamasında, bunun yerine DualSense'e başvuran düğme istemleri göreceksiniz.

Yangın endişeleri nedeniyle hatırlanan halka görüntülü kapı zilleri .

Papa Francis, takipçilerini yapay zekanın ve robotların 'her zaman insanlığa hizmet etmeleri' için dua etmeye çağırıyor . Ayrıca Twilight Zone “To Serve Man” bölümüne de bakın.

Quibi'nin son günlerinde . Julia Alexander ve Zoe Schiffer:

Pitbull'un uğradığı, beyaz keten bir takım elbise giydiği ve çalışanlar zirveye ulaşmak için boyunlarını uzattığı zamanlar vardı.

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Windows on ARM, yeni x64 öykünmesi sayesinde çok sayıda uygulama almak üzere niggaTR 0 0 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: niggaTR
  Microsoft yarın yeni bir Surface Laptop'u duyurabilir LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni 549 dolarlık Surface Laptop Go, Chromebook'larla rekabet etmeyi hedefliyor LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un güncellenmiş Surface Pro X ’i daha hızlı bir işlemciye ve yeni platin renk seçeneğine sahip hoppa 0 0 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.