Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Apple iPhone 12 Pro Max incelemesi: alabileceğiniz en iyi akıllı telefon kamerası

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : chaitra
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
489
mesajlar
489
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
28-09-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:21

iPhone 12 Pro Max büyük bir telefon. Aslında şimdiye kadar yapılmış en büyük iPhone.

Pro Max ’in 6,7 inç ekranı, şimdiye kadarki en büyük iPhone ekranıdır. Apple'ın bu yıl duyurduğu diğer üç iPhone 12 modeli de dahil olmak üzere tüm iPhone'lar arasında en büyük kamera sensörüne sahip. 5G radyosu ve daha büyük bir pili var. Hiç şüphesiz alabileceğiniz en fazla iPhone.

Pahalı olsa da, daha küçük iPhone 12 Pro'dan çok daha pahalı değil: 128 GB depolama alanıyla 1.099 ABD dolarından başlayan ve 512 GB depolama alanı için 1.399 ABD dolarından başlayan her depolama düzeyinde yalnızca 100 ABD Doları daha fazladır. . Bu para için daha büyük bir ekran, daha büyük bir pil ve çok farklı bir kamera sistemi elde edersiniz. Kısa keseceğim ve boyutla başa çıkabiliyorsanız, standart 12 Pro'ya kesinlikle değeceğini söyleyeceğim - ama çok fazla boyutta. Ve kamera derinlemesine keşfetmeye değer, çünkü birçok şey oluyor.

Dediğim gibi, alabileceğiniz en fazla iPhone.

Apple iPhone 12 Pro Max incelememiz Verge Score 10 üzerinden 9 İyi Şeyler Müthiş kamera Müthiş pil ömrü Hızlı performans < h3> Kötü Şeyler Bu fiyata rekabetin arkasında çok büyük 60Hz ekran olmaya çok yakın 5G'yi düşünmem gerekiyordu 12 Pro Max çok büyük bir telefon.Ayrıca Galaxy Note 20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max gibi diğer büyük telefonlardan biraz daha ağırdır, bu da onu daha da büyük hissettirir.

İlgili

Apple iPhone 12 Pro incelemesi: ileride zamanının Apple iPhone 12 incelemesi: çıtayı yükseltmek Apple iPhone 12 mini incelemesi: boyuta sığdır

Temelde boyut ve düz kenarların birleşimi tutmayı kolaylaştıracak bir davayı talep ediyor, bu da her şeyi daha da büyütür. Hala uygulanabilir, ancak çok büyük olmanın eşiğinde. Bence boyut, artan seçimin bir yansıması: Bu yıl Apple, küçültülmüş iPhone 12 mini de dahil olmak üzere her zamankinden daha fazla telefon boyutuna sahip, bu nedenle Max'i daha da ileriye taşıma yeteneğine sahipti.

Ancak : hala büyük. Sipariş verirken arama yapmadan önce 12 Pro Max'in boyutunu şahsen güvenli bir şekilde görmenin bir yolunu bulmanızı şiddetle tavsiye ederim.

12 Pro Max, diğer iPhone 12 modellerinden daha büyük bir ana kamera sensörüne sahiptir.Gece modu şu anda her üç yakınlaştırma seviyesinde de mevcuttur ve bu, iPhone 11'e göre bir gelişmedir.

Ultra geniş kamera, 12 ve 12 Pro'daki ile aynıdır ve ultra geniş kamera üzerinde gözle görülür bir gelişme 11 Pro. Ultra geniş bir görüntüye sahip olmanın yararlı ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum, ancak yine de ana kameraya kıyasla orta kalitede fotoğraflar çekiyor.

12 Pro Max'in kamera çıkıntısı 12 Pro'dan daha büyük.

12 Pro Max'te çok farklı olan ana geniş kamera ve telefotodur. Geniş, 12 ve 12 Pro ile aynı f / 1.6 lense sahiptir, ancak aynı zamanda daha az gürültüyle daha fazla ışık yakalayabilen yüzde 47 daha büyük bir fiziksel sensöre sahiptir.

12 Pro Max, titreşimleri azaltmak için sensörün kendisini hareket ettiren sensör kaydırma stabilizasyonu kullanır. Apple, 12 Pro Max'te sensör kaydırma stabilizasyonuna geçişin, genel performanstan çok bu sensör boyutunu standartlarına uygun hale getirmekle ilgili olduğunu, ancak 12 Pro Max'teki sistemin daha geniş bir titreşim aralığını azaltmada biraz daha etkili olduğunu söyledi. 12 Pro'daki OIS'den daha iyi.

(Kamera meraklıları için Apple, lens dahil olmadığı için pek mantıklı olmayan bu "sensör kaydırmalı OIS" olarak adlandırmaya devam ediyor. daha çok Sony ve Panasonic aynasız kameralarda bulacağınız gövde içi sabitleme gibi. Ama konu dışına çıkıyorum.)

Daha büyük sensör, ışık hassasiyetinin bir ölçüsü olan etkileyici bir maksimum ISO değerine de sahip. İPhone 11 Pro, 3.072'lik bir üst ISO'ya sahipti, normal iPhone 12 Pro, 5.808'lik bir üst ISO'ya ve 12 Pro Max, 7.616'lık bir üst ISO'ya sahip. Rakamlar arttıkça, herhangi bir ISO'daki parazit miktarı düşme eğilimindedir, bu da iPhone 12 Pro Max'teki görüntülerin genellikle 12 Pro'dakinden daha az gürültülü olduğu anlamına gelir.

12 Pro Max'in ana kamerası şunlardan biridir. şimdiye kadar kullandığım en güvenli akıllı telefon kameraları

Tüm bunların sonucu basit: iPhone 12 Pro Max'in geniş kamerası, şimdiye kadar kullandığım en güvenli akıllı telefon kameralarından biri.

| Soldan sağa: Apple iPhone 12 Pro Max, Apple iPhone 12 Pro, Google Pixel 5, Samsung Note 20 Ultra

Bu artırılmış özelliğin avantajını her zaman göremeyeceksiniz; bu gerçekten ne tür ışıkta fotoğraf çektiğinize bağlı. Güneş ışığında ve diğer parlak durumlarda, 12 Pro Max ve 12 Pro fotoğrafları benimle aynı görünüyor - tüm büyük amiral gemilerinden fotoğrafların olduğu noktadayız aynı görünmeye başladı. Evet, farklılıklar var: Pixel 5 biraz daha zıt, iPhone hala gölgeleri en agresif şekilde artırıyor ve Not 20 kırmızı ve sarılarla bazı garip şeyler yapıyor, ancak bu kameralardan herhangi biri yeterince ışık aldığında fotoğraf üretiyorlar. bu farklı olmaktan çok benzer.

Ancak ışık karardığında 12 Pro Max gerçekten öne çıkmaya başlar.

Gün batımında çektiğim bu fotoğrafı çekin: tüm telefonlar yeterince iyi iş çıkardı, ancak 12 Pro Max çok daha az gürültüye, daha iyi ve daha doğru renklere ve daha fazla ayrıntıya sahip.

Apple iPhone 12 Pro Max, Apple iPhone 12 Pro, Google Pixel 5, Samsung Note 20 Ultra.

Ancak iPhone 12 Pro Max ’in daha yüksek maksimum ISO değerine sahip daha büyük sensörü, otomatik olarak Gece moduna geçmeyeceği anlamına gelir. Ve iPhone 12 Pro Max Gece moduna geçtiğinde, bunu 12 Pro'dan daha kısa pozlamalarla yapar - 12 Pro'nun üç saniyelik bir pozlama yapacağı durumlarda, 12 Pro Max'in yalnızca bir saniyelik bir çekim yapması gerekir. daha net bir fotoğrafla sonuçlanır. 12promaxIMG_0125.jpg Apple iPhone 12 Pro Max sol, Apple iPhone 12 Pro sağ. 12 Pro burada 3 saniyelik bir gece modu çekimi yaparken, Pro Max yalnızca 1 saniyelik bir pozlamaya ihtiyaç duyuyordu. 12promaxIMG_0141.0.jpg Apple iPhone 12 Pro Max sol, Google Pixel 5 sağ. Pro Max, bir gece modu portre çekiminde çok daha fazla ayrıntı yakaladı.

(Gece ​​modu, iPhone 12 serisinde iyileştirildi: iPhone 11, kareleri bir saniyelik maksimum pozlama süresiyle birleştirerek Gece modu çekimleri yaptı, ancak iPhone 12 serisi, iki saniyelik sabitlenmiş kareleri yakalayabilir ve Daha az gürültüyle daha iyi gölgeler için.

İPhone 11 otuz bir saniyelik kare çeker.)

LIDAR sensörü, daha iyi genel düşük ışık performansıyla birlikte Gece modu portreleri anlamına gelen geniş kamerayı kullanarak Gece modunda portre çekmenize olanak tanır. 12 Pro Max'te 12 Pro ve Pixel 5'ten daha iyi ve daha ayrıntılıdır. Etkileyici.

Genel olarak, düşük ışık söz konusu olduğunda rekabet yokmuş gibi geliyor: iPhone 12 Pro Max sürekli Pixel 5 ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra'dan daha iyi, daha ayrıntılı ve daha az gürültülü fotoğraflar. Pixel 5'in bu temel gün batımı fotoğrafında Pro Max'e kıyasla ne kadar çamurlu göründüğüne bakın ve Note 20'deki kamyon görüntüsünün ne kadar soluk göründüğüne bakın. Apple burada göze çarpacak kadar öne geçti.

PXL_20201103_215341153.jpg 12promaxIMG_0042.jpg Google Pixel 5 sol, Apple iPhone 12 Pro Max right note20ultra20201103_165035.jpg Samsung Galaxy Note 20 sol, Apple iPhone 12 Pro Max sağ

Aşağıdakiler için önemli bir değişiklik Daha parlak diyafram açıklığı ve daha büyük sensör nedeniyle alan derinliği - kesinlikle öyleydim - ve yakın çekim fotoğraflarda biraz daha fazla arka plan bulanıklığı olsa da, gözüm 12 Pro'dan daha fazla fark edilmiyor.

Geceleri, 12 Pro'ya kıyasla gölgelerde biraz daha fazla ayrıntı ve daha az gürültü göreceksiniz ve parlak ışıkta en küçük ayrıntılar var, ancak onu aramaya gitmelisiniz. Video açısından 12 Pro'nun çok ileride olduğunu düşünmüştük ve 12 Pro Max belki biraz daha iyi olabilir, ancak bu fotoğraflardaki gelişmeler kadar dramatik değil.

(I 12 Pro incelememizde Dolby Vision'ı derinlemesine inceledik ve uyumluluk zorlukları gibi tüm sözler orada, o yüzden daha fazlası için o videoyu izleyin. Ve hala çok fazla mercek parlaması var. Apple bana orada bunu söyledi iPhone 11 serisi üzerinde herhangi bir lens parlaması olmamalı, ancak gelişmiş düşük ışık performansı insanların onu daha fazla fark ettiği anlamına geliyor, bu da kabaca biri sizden en büyük zayıflığınızı sorduğunda "Ben bir mükemmeliyetçiyim" demeye eşdeğer geliyor . Elbette.)

Telefoto kamera daha az basit bir şekilde geliştirildi. Esasen 12 Pro ile aynı sensördür, ancak normal 12 Pro'daki 2x f / 2.0 lens yerine daha uzun 2.5x zoom ve daha az parlak f / 2.2 lens ile. Yani: daha az ışık alabilen daha uzun bir yakınlaştırma. Bu bir değiş tokuş, ancak daha sıkı yakınlaştırmaya sahip olmaktan gerçekten keyif aldığımı fark ettim ve bunu 11 Pro'mdaki telefotodan daha fazla kullanmaya başladım.

| Sol: Apple iPhone 12 Pro Max, Sağ: Apple iPhone 12 Pro

Sonuç olarak, daha büyük sensör, daha hızlı lens, gelişmiş sabitleme, LIDAR ve işlem gücünün birleşimi, iPhone 12 Pro Max'in en iyi akıllı telefona sahip olduğu anlamına gelir Şimdiye kadar kullandığım kamera - diğer telefonların zorlanmaya başladığı aydınlatma koşullarında mükemmel ayrıntılara sahip harika, renkli fotoğraflar üretir. Samsung ve Huawei gibi Android telefon üreticilerinin bu yıl onları çalıştırmak için çeşitli karmaşık tekniklerle çok daha büyük sensörler kullandıklarını gördük, ancak Apple'ın orta büyüklükte bir sensör boyutundaki sıçramayı gelişmiş işleme odağıyla eşleştirme yaklaşımı onu lider tuttu. . Smart HDR'nin işlenmesiyle bu sensörden RAW görüntülerin düzenleme esnekliğini vaat eden Apple'ın yeni ProRAW formatı ilgimi çekiyor… ama henüz çıkmadı, bu yüzden beklememiz gerekecek.

Son olarak, Diğer iPhone 12'ler ile inatla aynı olan selfie kamerasından bahsetmeliyim. Birçok kişi, selfie kamerasını telefoto veya ultra geniş kameralardan daha sık kullanır; ciddi bir iyileştirme için gecikmiş durumda.

6,7 inç OLED ekran bir iPhone için şimdiye kadarki en büyük ekran.Ekran açıkça daha büyük, ancak aynı derecede parlak ve renkli ve piksel yoğunluğu temelde aynı. Ve varsayılan olarak büyük ekranda bir ton daha fazla bilgi sunulmaz. Bence bu utanç verici - bu şey boyut olarak tablet bölgesine doğru ilerliyor ve Apple'ın uygulama geliştiricilerinin tüm bu gayrimenkulü daha iyi kullanmalarına izin vermesini istiyorum. Bu yıl diğer tüm amiral gemisi telefonlarda 120Hz'lik bir ekran, iPhone'un en üst modelinin buna sahip olmaması garip.

Hayal kırıklığı yaratan bir şekilde, iPhone 12 Pro Max hala 60Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahipken, 600 $ 'ın üzerindeki hemen hemen her Android telefon artık 120Hz'de. Bu, standart 12'de fena olabilirdi, ancak 12 Pro'da ve özellikle Pro Max'te, bence bu bir özledim - en büyük bataryaya sahip en pahalı iPhone ve ekran, rekabetin bir tık gerisinde olmamalı. Belki gelecek yıl.

12 Pro Max, diğer iPhone 12'ler ile aynı MagSafe manyetik kablosuz şarj sistemini ekler, ancak Apple'ın şarj adaptörleri pahalıdır ve her zamanki USB-C özellik karışıklığından muzdariptir. MagSafe araç bağlantılarının ve diğer aksesuarların ilk dalgasını merakla bekliyorum - MagSafe müthiş olma potansiyeline sahip, ancak Apple ’ın bağlayıcı fikirleri etrafında aksesuar ekosistemleri oluşturma ve geliştirme yeteneği en iyi ihtimalle şüpheli.

Ve ABD'deki 5G, tartışmaya bile değmeyecek, derinlemesine karışık bir çanta olmaya devam ediyor.

AT & T'nin standart 5G hizmetini bulabildiğim hızlar, gerçekten iyi LTE'den çok daha iyi değildi ve AT & T'nin mmWave ağı aslında bulunacak hiçbir yer. Ve AT & T ’nin 5G planı otomatik olarak tüm videoyu 480p'de yayınlayan Stream Saver adlı bir "özelliği" etkinleştirir çünkü bu sözde "sınırsız" planın karmaşık sınırları vardır. Demek güzel bir ekrana ve çoğu videoyu DVD çözünürlüğünde görüntüleyen hızlı bir bağlantıya sahip devasa bir telefonunuz var. Hadi.

ABD'de 5G gerçeklikten daha fazla abartılı ve bunu görmezden gelebilirsiniz

AT & T'ye dalmak istemiyorum: PC Mag'den Sascha Segan, ABD'de 5G'yi gösteren verileri yayınladı. dünyanın herhangi bir yerinden daha yavaştır. Yani 5G'yi bulmak sadece zor değil, daha yavaştır. Amerika Birleşik Devletleri bir "5G yarışı" olsaydı kaybetti.

Her neyse, bunu yeterince vurgulayamam: Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 5G gerçeklerden çok abartılı ve bir telefon almamalısın bundan dolayı. Bir yıl daha görmezden gelin. İyi olacak.

Pro Max'in büyük boyutu, büyük pil ömrü anlamına gelen büyük bir pile olanak tanır .Ve bu yüzden pil ömrü müthiş. Evde, WiFi'de, bir hafta boyunca daha makul (ve sağlıklı) kullanımda ortalama sekiz saatin çok üzerinde bir süre ile, sonu gelmez seçimimizi kaydırırken, 14 saat kadar uzun ekran süreleri gördüm. Şimdi, pandemiden önceki kadar evimden ayrılmıyorum ve 5G ve hatta LTE'de çok fazla test yapmadım, ancak bunun gibi rakamlarla, genel olarak pil ömrünün neredeyse muazzam olmasını bekliyorum herhangi bir durum. Büyük telefon, büyük pil, uzun pil ömrü. 120 Hz ekran eksikliğini kafa karıştırıcı hale getiriyor. iPhone 12 Pro Max, satın alabileceğiniz en fazla iPhone'dur.

Tekrar söyleyeceğim: iPhone 12 Pro Max çok büyük bir telefon. Büyük hırs, büyük kamera sensörü, büyük… boyut. Bir haftadır kullanıyorum ve ne kadar büyük olduğuna hala alışamadım. Aksesuar üreticilerinin boyutu nasıl ele aldığını merak ediyorum.

Ancak bu boyut, şu anda piyasadaki en iyi ve en yetenekli akıllı telefon kamerası ve uzun ömürlü pil olduğunu düşündüğüm şeye izin veriyor sgramuza dek.

Bunlar, para için iki çarpıcı ve anlamlı iyileştirmedir. Bu muazzam bir telefon. En iyi iPhone ... boyutuyla başa çıkabilirseniz

Ancak iPhone 12 Pro Max'in hayat için mükemmel bir telefon gibi hissettirdiği hissinden kurtulamıyorum Pandemiden önce liderlik ettim. Eskiden işe gidip gelirken ve uçaklarda, aksi halde dışarıda ve telefonumda iş yapmak için çok zaman harcardım. Geceleri pek çok etkinliğe gider, barlarda bol bol fotoğraf çekerdim. Notlarım, mobil ağ hızlarına çok önem verdiğimi gösteriyor. Bu telefon, tüm bunlarda önemli iyileştirmeler yapmış olabilirdi, ancak şu anda kanepede sosyal medya için başka bir ekran gibi geliyor.

Bir çocuğum var ve her zaman en son telefonu satın alıyorum. en iyi kamera. Ve bunun en iyi kamera olduğuna şüphe yok. Ancak, yükseltme yapmak için her zamanki çekişmeyi hissediyorsanız ve buna ihtiyacınız yoksa, bunu bekleyebilirsiniz. Belki 5G önümüzdeki yıl daha iyi olacak. Belki o 120Hz ekranı elde ederiz.

Ayrıca: büyük olduğundan bahsetmiş miydim?

Devam Etmeyi Kabul Edin: iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Her akıllı cihaz artık kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeleri - kabul etmenizi gerektiriyor.

Ancak, cihazları incelerken kullanmak için tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başlayacağız çünkü bunlar çoğu kişinin okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalar.

iPhone 12 veya iPhone 12 Pro kullanmak için aşağıdakileri kabul etmeniz gerekir:

Apple'ın garanti sözleşmesini e-posta ile gönderebileceğiniz ve yapabileceğiniz Apple hizmet şartları sözleşmesi size e-posta ile gönderdi

​​Bu sözleşmeler pazarlığa açık değildir ve kabul etmiyorsanız telefonu hiç kullanamazsınız.

iPhone ayrıca Apple Cash ve Apple'ı kurmanızı ister Kurulum sırasında ödeme yapın; bu, ayrıca şunları kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir:

Hizmetlerin aslında Green Dot Bank ve Apple Payments, Inc tarafından sağlandığını belirten ve ayrıca aşağıdaki sözleşmelerden oluşan Apple Cash sözleşmesi: Apple Cash şartlar ve koşullar Elektronik iletişim sözleşmesi Green Dot banka gizlilik politikası Doğrudan ödeme hüküm ve koşulları Doğrudan ödemeler gizlilik bildirimi Apple Payments, Inc, lisans

Apple Pay'e bir kredi kartı eklerseniz şunları kabul etmeniz gerekir:

Kredi kartı sağlayıcınızın e-posta ile gönderilme seçeneği olmayan şartları

Son hesap: iki kişi Günlük sözleşmeler, Apple Cash için altı isteğe bağlı sözleşme, Apple Pay için isteğe bağlı bir sözleşme

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Microsoft, yeni Windows uygulama mağazası politikalarıyla Apple'ı vurdu LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:12
Son Yorum: LazyMt
  Surface Laptop Go incelemesi: Maliyet düşürmede bir vaka çalışması LazyMt 0 0 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: LazyMt
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone veya iPad'inize aktarmanıza olanak tanır social 0 0 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: social
  Microsoft Surface Pro X (2020) incelemesi: ARM daha fazla güç kazanıyor sercantelli 0 0 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.