Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android’in ‘Yakında Paylaşım’ dosya paylaşım özelliği nihayet başlıyor
Yorumları: 1,522
Konuları: 1,522
Kayıt Tarihi: 22-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Artık Android cihazlar arasında dosya, resim, bağlantı ve diğer içerikleri paylaşmak biraz daha kolay olacak. Google, Android 6 ve sonraki sürümleri çalıştıran herhangi bir cihaz arasında doğrudan paylaşım sağlayan "Yakında Paylaşım" adlı yeni bir Android özelliğini kullanıma sunuyor. Yakın Paylaşım, bazı Pixel ve Samsung telefonlarda zaten mevcut ve Google, "önümüzdeki birkaç hafta içinde" diğer cihazlara da ulaşacağını söylüyor.

Yakındaki Paylaşım, Apple'ın iPhone için AirDrop özelliğine çok benzer: Paylaşım menüsünde Yakındaki Paylaş düğmesini seçmeniz ve ardından yakındaki bir telefonun görünmesini beklemeniz yeterlidir. Ardından, paylaştığınız şey doğrudan tercih ettiğiniz aktarım yöntemi üzerinden diğer telefona gönderilir.

AirDrop'ta olduğu gibi, Yakındaki Paylaşım için tercih ettiğiniz görünürlüğü farklı kişi düzeylerine ayarlayabilirsiniz: tümü, bazıları veya gizli kal. Google, "dosyaları isimsiz olarak gönderip almanın" bile mümkün olduğunu söylüyor. (Android kullanıcıları, AirSlothing'e hoş geldiniz.) Yakında Paylaşım da iki telefonunuzun en hızlı olduğunu düşündüğü yöntemle doğrudan dosya paylaşır: Google'ın buna izin vermesi gerektiğini söylediği "Bluetooth, Bluetooth Düşük Enerji, WebRTC veya eşler arası Wi-Fi" çevrimdışı çalışmak için.

Yakındaki Paylaşım, Android telefonlar arasında çalışır ve "önümüzdeki aylarda" Chromebook'larla çalışacaktır, ancak iOS cihazlar, Mac'ler veya Windows makinelerde paylaşılamaz. Bunlardan herhangi biri için destek gelip gelmediği sorulduğunda, bir Google sözcüsü "özelliği gelecekte ek platformlara genişletmeyi planladığını" söyledi.

Apple, AirDrop'u tamamen dokuz yıl önce 2011'de iPhone ve Mac'te tanıttı. O zamandan beri, Android dosya paylaşımı için birkaç farklı yineleme ve fikirden geçti, ancak hiçbiri AirDrop'un basitliği ve rahatlığına yaklaşamadı. Ayrıca, bu çözümlerin çok azı veya hiçbiri evrensel olarak tüm Android üreticileri tarafından benimsenmiştir.

Umarım bu, Yakındaki Paylaşım için sorun olmaz. Aksi takdirde, Android kullanıcıları dosya paylaşmanın tek güvenilir yolunun e-posta veya bulut hizmetlerini kullanmak olduğu aynı yerde sıkışıp kalacak - bu da hem kafa karışıklığına hem de gereksiz veri ücretlerine yol açacak. Google'ın tam bir işletim sistemi güncellemesi yerine Google Play Hizmetleri aracılığıyla herhangi bir Android telefona eklenebileceğini söylediği için, yaygın olarak kullanılabileceğini ummak için bir neden var.

Yakındaki Paylaşım simgesi birkaç iç içe geçmiş iplikler veya teller (bu kelimenin Google için uygun şekilde kıvrımlı bir geçmişi olduğundan "İplikler" ile devam edeceğiz). Telefonunuz için mevcut olduğunda, Hızlı Ayarlarınızdaki bir düğmeyle kullanılabilirliği açıp kapatabilirsiniz.

Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DuckDuckGo, Bing'e yenildikten sonra Google'ın Android arama motoru açık artırmasını "temelde kusurlu" olarak nitelendir LazyMt 0 446 15-11-2020, Saat: 23:14
Son Yorum: LazyMt
  En yeni Call of Duty ’nin devasa dosya boyutu, yeni nesil donanımda daha da büyük camoka 0 683 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: camoka
  Android 11 for Xiaomi is announced! chaitra 0 426 13-09-2020, Saat: 02:21
Son Yorum: chaitra
  HP, nihayet korkunç trackpad'lerini tamir ediyor li0n 0 368 12-09-2020, Saat: 05:00
Son Yorum: li0n
  Android için Apple Music, söylentilere göre "Apple One" hizmet paketinden bahseder li0n 0 456 10-09-2020, Saat: 21:12
Son Yorum: li0n

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi