Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerika'nın ilk pandemik etkin noktasında COVID-19'un yayılmasıyla ilgili bu lanet olası hikayeyi okuyun
Yorumları: 1,468
Konuları: 1,468
Kayıt Tarihi: 13-11-2019
Rep Puanı: 5
#1

Küresel bir pandemi gibi genişleyen bir olayda bireysel insan hikayelerini takip etmek zorlu bir görevdir. İkisi arasında düşünceli bağlantılar kurmak daha da zor. Ancak, Washington eyaletindeki bir huzurevi olan Amerika’nın ilk COVID-19 merkez üssü hakkında The California Sunday Magazine’den bu uzun okuma, işi çekici ve trajik bir hassasiyetle yapıyor.

ABD'deki en büyük özel bakım merkezleri zincirinin bir parçası olan Kirkland Yaşam Bakım Merkezi olan hemşirelik tesisinde tek bir odada iki kişiye odaklanıyor. Koronavirüsün tesisten nasıl “hayali bir uğultu gibi” yayıldığını ve yetersiz maaşlı ve aşırı çalışan personelin durumu kontrol altına almak için olasılıklarla nasıl savaştığını izliyor.

Huzurevi sakinleri, tüm ABD COVID'lerinin dörtte birinden fazlasını oluşturuyor. 19 ölümler

Huzurevleri salgın nedeniyle dünya çapında ağır darbe aldı ve bu, sakinlerinin toplumdaki en savunmasız evlerden bazıları olduğu düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil. Yalnızca ABD'de, Ağustos ortası itibariyle 177.129 huzurevi sakini COVID-19 için pozitif test yaptı ve 45.958 hastalıktan öldü. Gazeteci Katie Engelhart, "Bu, huzurevi sakinlerinin toplam pandemik ölümlerin dörtte birinden fazlasını oluşturduğu anlamına geliyor" diye yazıyor.

Yine de Amerika'da bu bireysel trajediler daha büyük trendlerle bağlantılıdır. Engelhart'ın ayrıntılı bir şekilde ortaya koyduğu gibi, ABD'nin mali ve düzenleyici yapısı huzurevlerindeki bakımın kalitesini ciddi şekilde düşürdü. Sağlık sigortalarının "acayip mimarisi", yönetimi hastaları akılda tutarak tedavi etmeye teşvik eden bir sorundur:

"Florida'daki bir Life Care tesisinde, rehabilitasyon personelinin tamamı bir beyanat imzaladı. 'klinik olarak uygun olmadığında bile geri ödemeyi en üst düzeye çıkarmaları için teşvik edildiklerini'.

Ve sektörün finansallaşması başka bir şey. Bakım evleri, düzenli "müşteri" arzı sayesinde kazançlı işletmelerdir. Bu, özel sermaye şirketlerinden ve yalnızca para kazanmakla ilgilenen mal sahiplerinden satın alımları çekti. Bakım evleri, hastaların dava açmasını zorlaştıran karmaşık şirket yapılarına dönüştürülürken, orta düzey yöneticiler şişirilmiş maaşlara getirilerek ön saflardaki personelden fonlar boşaltılır.

Sonuçlar acımasızca tahmin edilebilir, diye açıklıyor Engelhart:

"Bu yılın başlarında, bir Wharton Okulu - New York Üniversitesi - Chicago Üniversitesi araştırma ekibi, özel sermaye satın alımları, "hasta sağlığında düşüşlere ve bakım standartlarına uyuma" yol açar. Bakım evleri özel sermaye grupları tarafından satın alındığında, ekip şu sonuca vardı, ön saflardaki bakım personeli azaldı ve sakinlerin hastaneye kaldırılma olasılığı daha yüksek. "

Gevşek hükümet düzenlemeleri de rol oynadı. . Bir çalışma, salgın öncesinde ABD huzurevlerinin dörtte üçünün personel yetersiz kaldığını, yüzde 82'sinin ise 2013 ve 2017 yılları arasında enfeksiyonların yayılmasını kontrol edemediği için Hükümet Sorumluluk Bürosu tarafından belirtildiğini ortaya koydu. in.

Engelhart'ın yazısı, huzurevi sakinlerinin kendi içinde bulundukları kötü durumu detaylandırırken son derece etkileyicidir. Bunlar anneler ve babalar, kızları ve oğulları, trajedileri kendilerine yiyecek sağlamayan bir ülkede yaşlanmaktan ibaret. Engelhart'ın belirttiği gibi, birçok insan ABD'deki huzurevlerindeki on binlerce ölümü toplumun "kültürel olarak terk edilmesinin" kanıtı olarak görüyor. Büyüklerimize bakmakta başarısız olduk ve insan bedeli şaşırtıcı. Belki de bu salgın, insanları ihtiyaç duyulan değişikliğe uyandırabilir.

Engelhart’ın tüm hikayesini buradan okuyun.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Asus ’un en son ZenBook Flip S tamamen ekranla ilgili soulmy 0 771 15-11-2020, Saat: 23:13
Son Yorum: soulmy
  Microsoft Surface, Xbox ve bulut hizmetleri sayesinde pandemik bir artış elde ediyor niggaTR 0 433 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: niggaTR
  Elon Musk, COVID-19 için pozitif ve negatif test edildiğini söylüyor sercantelli 0 400 14-11-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: sercantelli
  Kanalizasyon hala "Amerika'nın kirli sırrı" camoka 0 405 14-11-2020, Saat: 23:09
Son Yorum: camoka
  Microsoft, Rusya ve Kuzey Kore'den bilgisayar korsanlarının COVID-19 aşı üreticilerine saldırdığını söyledi berhank 0 426 14-11-2020, Saat: 23:08
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi