Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon, vücudunuzu ve sesinizi tarayan bir fitness grubu ve uygulaması olan Halo'yu duyurdu
Yorumları: 1,468
Konuları: 1,468
Kayıt Tarihi: 13-11-2019
Rep Puanı: 5
#1

Amazon, Halo adlı yeni bir fitness grubu ve abonelik hizmetiyle sağlık araçları pazarına giriyor. Apple Watch'tan ve hatta en temel Fitbitlerden farklı olarak Amazon Halo bandında ekran yoktur. Bununla birlikte gelen uygulama, her zamanki fitness izleme özelliklerinin yanı sıra iki yenilikçi ve potansiyel olarak rahatsız edici fikirle birlikte gelir: vücut yağları için 3D taramalar oluşturmak için kameranızı kullanma ve sesinizdeki duyguyu dinleme.

Halo bandının maliyeti 99,99 ABD doları ve hizmet (Halo’nun daha gelişmiş özellikleri için gereklidir) aylık 3,99 ABD dolarıdır. Amazon, bugün yalnızca davetli bir erken erişim programı olarak, 64,99 $ 'lık giriş fiyatı ile hizmetin aylarını ücretsiz olarak sunuyor. Halo hizmeti, Amazon Prime'ın parçası olmayan ayrı bir üründür.

Halo bandında ekranın olmaması, Amazon'un kendisi için bir niş oluşturmaya çalıştığının ilk göstergesidir. biraz daha az spor ve egzersiz ve biraz daha fazla yaşam tarzı değişiklikleri. Kardiyo, uyku, vücut yağı ve ses tonu izlemenin yanı sıra Halo aboneliği, ortaklar tarafından geliştirilen bir "laboratuvar" paketi sunacak. Bunlar meditasyon, uyku alışkanlıklarınızı iyileştirme veya temel egzersiz rutinlerine başlama gibi sağlık alışkanlıklarınızı iyileştirmek için tasarlanmış kısa zorluklardır.

Halo bandı "tıbbi bir cihaz değildir" diyor Amazon bana.

Amazon Halo giriş videosu | Kaynak: Amazon Halo Bandı donanımı

Halo Bandı, bir sensör modülünden ve üstüne tıklanan bir banttan oluşur. Bu basit bir kavram ve daha önce gördüğümüz bir şey. Ekranın olmaması, adımlarınızı veya zamanınızı kontrol etmek istiyorsanız bileğinize başka bir şey bağlamanız veya sadece telefonunuzu kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Halo Bandı için üç renk seçeneği Halo Bandı için üç renk seçeneği Amazon Amazon birçok farklı bant satacak stiller ve renkler Amazon birçok farklı bant stili ve renk satacak Amazon

Grup, GPS, Wi-Fi veya hücresel radyo gibi giderek daha standart seçeneklerden yoksun, daha rahat bir izleyici olması gerektiğinin bir başka işareti.

Mikrofonlar Alexa ile konuşmak için değil, bu arada ses tonu özelliği için oradalar. Açıkça Alexa entegrasyonu yoktur.

Telefonunuzla Bluetooth üzerinden iletişim kurar ve hem iPhone hem de Android telefonlarla eşit derecede iyi çalışmalıdır. Satılacak üç ana kordon rengi oniks (siyah), mineral (açık mavi) ve gül altındır (pembemsi).

Elbette bir dizi isteğe bağlı kordon olacak, böylece Tarzınıza uygun birini seçin - ve hepsi popüler Apple Watch kayışlarıyla küçük bir benzerlik taşımıyor. Kumaş bantlar 19.99 $, spor bantlar ise 15.99 $ olacak.

Amazon, kullanıcıların Halo Band'ı her zaman açık bırakmasını amaçlamaktadır: pil tam bir hafta dayanmalıdır ve sensör 5ATM'ye kadar suya dayanıklıdır. Amazon buna "yüzme geçirmez" diyor.

Ancak Halo hizmetinin kendisini gerçekten farklılaştırdığı nokta, Body ve Tone adlı iki yeni özellik. İlki, vücudunuzun 3B taramasını yakalamak ve ardından vücut yağınızı hesaplamak için akıllı telefon kameranızı kullanır ve ikincisi, sesinizin tonunu dinlemek ve gün boyunca duygusal durumunuzu bildirmek için Halo Band üzerinde bir mikrofon kullanır.

Halo'nun vücut yağ yüzdesini hesaplayan vücut tarama özelliği. Halo'nun vücut yağ yüzdesini hesaplayan vücut tarama özelliği.Uygulama size dar giysiler giymenizi (ideal olarak sadece iç çamaşırınız) ve ardından kameranızdan bir buçuk metre uzakta durmanızı söyler. Ardından dört fotoğraf çeker (ön, arka ve her iki taraf) ve bunları, telefonunuza geri gönderilen vücudunuzun 3B taramasında birleştirildikleri Amazon sunucularına yükler. Veriler daha sonra Amazon'un sunucularından silinir. Halo vücudunuzu dört fotoğrafla tarar Halo vücudunuzu tarar dört fotoğraflı Amazon videosu

3D taramayı yaptıktan sonra Amazon, bunu analiz etmek ve vücut yağ yüzdenizi hesaplamak için makine öğrenimini kullanır. Amazon, vücut yağ yüzdesinin ağırlık veya vücut kitle indeksinden daha güvenilir bir sağlık göstergesi olduğunu savunuyor. Amazon ayrıca biyoelektrik empedans kullanarak vücut yağını ölçmeye çalışan akıllı ölçeklerin taraması kadar doğru olmadığını iddia ediyor. Amazon, bu iddiaları desteklemek için dahili bir çalışma yaptığını ve gelecekte hakemli tıp dergilerine makaleler göndermeye başlayabileceğini söylüyor.

Son olarak, taramanızı yaptırdıktan sonra, uygulama size küçük bir kaydırıcı verecek az ya da çok vücut yağıyla neye benzeyeceğinizi göstermek için parmağınızı sürükleyebilirsiniz.

Amazon'a bunu doğrudan sordum ve şirket birkaç koruma önlemi olduğunu umduğu şeyi koyduğunu söyledi: uygulama yalnızca her iki haftada bir kendinizi taramanızı öneriyor, kaydırıcının tehlikeli derecede düşük vücut yağı seviyeleri göstermesine izin vermiyor, ve düşük vücut yağının belirli sağlık sorunları için riskinizi nasıl artırabileceği hakkında bilgi içerir. Son olarak, 13 yaş ve üzeri herkes Halo Bandı kullanabilse de, vücut tarama özelliğine yalnızca 18 yaş ve üzeri kişiler için izin verilir. Halo sesinizi dinler ve duygusal durumunuzu tahmin eder Halo, sesinizi dinler ve duygusal durumunuzu tahmin eder Amazon videosu Sesinizin tonunu izleme

Amazon Halo'daki mikrofon bant sesli komutlar için tasarlanmamıştır; bunun yerine sesinizi dinler ve gün boyunca duygusal durumunuzun ne olduğuna inandığını rapor eder. Kaydolmazsanız Gruptaki mikrofon hiçbir şey yapmaz.

Kaydolduğunuzda, Halo uygulaması sesinize göre bir model eğitebilmesi için ona bir metin okumanızı sağlar ve Halo grubunun etrafındakiler yerine yalnızca sizin tonunuzu tuşlamasına izin verir sen.

Ayrıca, kısaca kırmızı yanıp sönen bir LED görünüp sesinizin kapalı olduğunu gösterene kadar düğmeye basarak istediğiniz zaman mikrofonun sesini kapatabilirsiniz.

Amazon, sesinizin hiçbir zaman hiçbir sunucuya yüklenmediğini ve hiç duyulmadığını hemen not eder. herhangi bir insan tarafından. Bunun yerine grup, ses parçacıklarını Bluetooth aracılığıyla telefonunuza gönderir ve orada analiz edilir. Amazon, Halo uygulamasının ses örneklerini duygusal durumunuz için analiz ettikten hemen sonra sildiğini söylüyor.

Sesinizin perdesini, yoğunluğunu, ritmini ve temposunu algılar ve ardından bunları geri dönüp gün boyunca gözden geçirebileceğiniz "önemli anlar" olarak sınıflandırır. Duygusal durumlardan bazıları umutlu, sevinçli, tereddütlü, sıkılmış, özür dileyen, mutlu, endişeli, kafası karışmış ve şefkatli gibi kelimeleri içerir.

Amazon'a bu Tone özelliğinin farklı aksanlar, cinsiyet ve cinsiyetler açısından test edilip edilmediğini sorduk kültürler. Bir sözcü, bunun "ekibimiz için en önemli öncelik" olduğunu ancak "bir aksanınız varsa Tone'u kullanabilirsiniz ancak sonuçlarınızın muhtemelen daha az doğru olacağını" söylüyor. Tone, Amerikan İngilizcesine göre modellendi, ancak yalnızca birinci gün ve Tone geliştirmeye devam edecek. "

Halo uygulamasının ana ekranıŞirket, her tür veriyi, nerede depolandığını ve nasıl silineceğini açıklayan bir belge yayınlayacaktır.

Her özellik isteğe bağlıdır, kapatılması kolaydır ve verileri silmek kolaydır. Örneğin, vücut taraması oluşturmanıza gerek yoktur ve yapsanız bile, insan incelemeciler bu görüntüleri asla görmezler. Amazon, vücut taramaları ve Tone verileri gibi en hassas verilerin yalnızca yerel olarak depolandığını söylüyor (ancak Amazon sunucularının 3D modeli oluşturabilmesi için fotoğrafların geçici olarak yüklenmesi gerekiyor). Amazon, lansman sırasında Halo'nun Apple Health gibi diğer fitness uygulamalarıyla entegre olmasına bile izin vermiyor.

Önemli noktalardan bazıları şunlardır:

Halo profiliniz Amazon hesabınızdan farklıdır ve bir kısa mesaj gibi ikinci bir faktörle ayrı ayrı etkinleştirilmesi gerekir, böylece başkalarını paylaşabilir Amazon Prime cihazınız ona ulaşamıyor. Bulutta depolanan herhangi bir veriyi dilediğiniz zaman indirip silebilir veya hesabınızı sıfırlayabilirsiniz. Vücut taramaları ve ton verileri, sağlık verilerinizin geri kalanından ayrı ayrı silinebilir. Vücut taramaları yalnızca kısa süreliğine Amazon sunucularına yüklenir, ardından "12 saat içinde" silinir ve taranan görüntüler, siz bir resmi açıkça dışa aktarmadığınız sürece fotoğraf galerisi gibi diğer uygulamalarla asla paylaşılmaz.Amazon, "Konuşma örnekleri yerel olarak işleniyor ve hiçbir zaman buluta gönderilmiyor," diyor ve "Ton verileri eğitim amacıyla kullanılmayacak." Veriler, WW (eski adıyla Weight Watchers) gibi bazı ortaklar da dahil olmak üzere üçüncü taraflarla paylaşılabilir. "Labs" özelliği tarafından oluşturulan veriler yalnızca anonim toplu bilgiler olarak paylaşılır. Halo'nun etkinlik izleyicisi, adım saymaktan fazlasını yapar Halo'nun etkinlik izleyicisi, Amazon Etkinlik ve uyku izleme

Vücut tarama ve ton özellikleri, Halo'nun en gösterişli (veya bakış açınıza bağlı olarak en ürkütücü) kısımları olabilir, ancak izlemeye en çok zaman ayıracağınız şey etkinlik puanınızdır.

Amazon'un Halo'su uygulaması, kardiyo kondisyonunuzu günlük yerine haftalık olarak izler - dinlenme günleri için izin verir. Adımları sayar, ancak en üst düzeyde elde ettiğiniz şey daha bütünsel olan soyutlanmış bir puan (ve tabii ki tamamlanması gereken bir yüzük). Tıpkı Google'ın 2018'de yaptığı gibi Amazon, soyutlanmış Aktivite puanını geliştirmek için Amerikan Kalp Derneği ile birlikte çalıştı.

Uygulama, haftalık bir hedefe ulaşmanızı sağlamak için bunları birleştirir. Apple Watch’un saatlik "durma" istemleri yerine, Halo uygulaması ne kadar süredir "hareketsiz" kaldığınızı izler. Fazla yapmadan 8 saatten fazla devam ederseniz (uykuyu saymazsanız), uygulama haftalık etkinlik puanınızdan düşmeye başlar. Halo'nun uyku izleme özelliği Amazon

Halo bandı yürüme ve koşma gibi aktiviteleri otomatik olarak algılayabilir, ancak kelimenin tam anlamıyla diğer tüm egzersiz türlerinin uygulamaya manuel olarak girilmesi gerekecektir. Tüm sistem, antrenman min-maxers için daha az tasarlanmış ve daha ilk etapta daha aktif olmaya başlamak isteyen kişiler için daha fazla tasarlanmış hissediyor.

Kalp izlemeden bahseden Halo bandı sizi proaktif olarak uyarmıyor a-fib gibi kalp rahatsızlıkları ve düşme tespiti yapmaz.

Halo bandının uyku takibi benzer şekilde soyutlanmış bir skor oluşturmaya çalışır, ancak REM uykunuz ve diğer ölçümlerle ilgili ayrıntıları inceleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Siz uyurken üç günlük bir taban çizgisi kullanır ve buradan uyandığınızda ortalama vücut ısınızın bir grafiğini gösterebilir. Halo Band'ın sensör dizisi Amazon Halo Labs, ortaklıklar ve abonelik

Son olarak Amazon, Halo hizmetiyle birlikte hizmet ve çalışmalar oluşturmak için birkaç üçüncü tarafla ortaklık kurdu. Örneğin, sağlık uzmanınızın sistemi Cerner ile uyumluysa, vücut yağ yüzdenizi sağlayıcınızın elektronik tıbbi kayıt sistemiyle paylaşmayı seçebilirsiniz. Amazon, John Hancock Vitality sağlık programı için tamamen sübvansiyonlu bir seçenek olacağını söylüyor.

Amiral gemisi ortaklığı, Halo'dan gelen verileri WW'nin kendi FitPoints sistemine senkronize eden WW ile. WW, hizmetine kaydolan kişilere Halo Band'ın kendisini de tanıtacak.

Halo uygulamasında "Labs" olarak görünecek düzinelerce düşük profilli ortaklık var. Laboratuvarların çoğu, sağlık alışkanlıklarınızı değiştirmenizi sağlamak için tasarlanmış dört haftalık "zorluklar" olarak ortaya çıkacak.

Bu nedenle, sizi yogayı denemeye teşvik eden bir laboratuvar veya evcil hayvanınızı yatak odanızdan atmak gibi daha iyi uyumak için bir dizi tavsiye olabilir.

Amazon, her Laboratuvarın etkinliğinin "bilimsel kanıtı" ile geliştirilmesi gerektiğini ve Amazon'un bunları denetleyeceğini söylüyor. Bu zorluklardan elde edilen veriler bu ortaklarla paylaşılacak, ancak yalnızca toplu, anonim bir şekilde.

Burada tartışılan hemen hemen tüm özellikler 3,99 ABD doları / ay Halo aboneliğinin bir parçasıdır. Kaybolmasına izin vermeyi seçerseniz, Halo bandı hala temel aktivite ve uyku takibi yapacaktır.

Fitness meraklıları için çok soğuk, ancak sıradan kullanıcılar aylık abonelik ödemek ister mi?

Aylık bir abonelik ücretlendirirken Amazon, rakiplerinin çoğuna kıyasla zor durumda. Fitbit ve Withings gibi şirketler, uyku takibi ve kondisyonunuzu geliştirmek için öneriler de dahil olmak üzere Halo sisteminden alabileceğiniz aynı özelliklerden bazılarını sunar. Ayrıca ekranlara ve diğer işlevlere sahip daha tam özellikli bantlara sahiptirler. Ve elbette, iPhone ile Halo grubu için her zamankinden daha derin ve daha iyi entegrasyonlara sahip olacak Apple Watch var.

Genel olarak, Halo ilginç bir karışım.

Bu arada, vücut tarama özelliği, kendi imajınızı doğrudan dijitalleştirmede diğer uygulamalardan çok daha ileri gider - bu, kendi imajınızla olan ilişkinize bağlı olarak çekici veya rahatsız edicidir. Ve Tone ile duygu takibi tamamen yeni ve biraz da tuhaf.

Karışım o kadar eklektik ki kime hitap edebileceğini tahmin edemiyorum. Egzersiz ve zindelik konusunda daha ciddi olan insanlar, kesinlikle donanımın kendisinde sunulanlardan daha fazlasını isteyeceklerdir ve sadece biraz daha aktif olmak isteyenler abonelik fiyatından vazgeçebilirler. Halo bandı, düşme tespiti veya anormal kalp atış hızı tespiti gibi aynı sağlık uyarılarını sunmadığından, onu daha pasif bir sağlık monitörü olarak kullanmak da gerçekten bir seçenek değil.

Bu demek değil. Halo sistemi başarılı olamaz. Amazon’un daha bütünsel bir sağlık aygıtı vizyonu ilgi çekicidir ve sağlık verilerini toplama ve sunma şeklindeki bazı seçenekleri, basit adım sayma veya zil sesini tamamlamadan gerçekten daha iyidir.

Bir süredir Halo sisteminin ne kadar iyi çalıştığını da gerçekten bilmeyeceğiz. Amazon şimdilik bir erken erişim programı olarak açılıyor, bu da sadece kaydolup satın almak yerine katılmayı talep etmeniz gerektiği anlamına geliyor.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Amazon ’un Luna oyun akış hizmeti, Windows ve Nvidia GPU'lar tarafından desteklenmektedir Tolga 0 781 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone'unuzda yayınlamanıza izin verecek Tolga 0 994 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Microsoft ’un ilk Xbox Series X reklamında çok sayıda Halo bulunur soulmy 0 817 15-11-2020, Saat: 23:12
Son Yorum: soulmy
  Bunlar, başlangıçta yeni nesil optimizasyonları içerecek olan Xbox Series X oyunlarıdır. enis 0 390 15-11-2020, Saat: 23:10
Son Yorum: enis
  Microsoft ’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını iPhone veya iPad'inize aktarmanıza olanak tanır social 0 800 15-11-2020, Saat: 22:45
Son Yorum: social

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi