Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Amazon, Instagram'ın sahte olduğu iddiasıyla etkileyiciye dava açtı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : hoppa
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
442
mesajlar
442
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
03-01-2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-11-2020, Saat: 00:21

Bugün Amazon, Instagram'da ve Amazon'un Marketplace platformunda yürüttükleri iddia edilen bir sahtecilik planı nedeniyle bir etkileyiciye ve bir dizi çevrimiçi işletmeye karşı dava açtı. Bugün erken saatlerde Washington eyaletindeki federal mahkemede yapılan şikayete göre, etkileyiciler Instagram sayfalarında Amazon Marketplace'e sahte listeler altında satılmak üzere sahte lüks ürünlerin reklamını yaptılar.

Şikayetinde Amazon, planı "Amazon'un taklit tespit araçlarından kaçmak amacıyla gelişmiş bir sahte reklam kampanyası" olarak tanımlıyor.

Şikayette görüldüğü gibi, sahte bir Marketplace gönderisinin reklamını yapan bir @styleeandgrace Instagram yayını.

Şikayet, şu anda feshedilmiş @styleeandgrace Instagram hesabını işleten ve kendi deyimiyle "aldatmaca dünyası" nı keşfeden Kelly Fitzpatrick adlı Long Island kadınına odaklanıyor. Araştırmacılar, genellikle Instagram'da ürünlerin reklamını yapan ve takipçileri nihai satın alma için bir Amazon bağlantısına yönlendiren Fitzpatrick (sekiz Gucci, dört Dior) aracılığıyla 12 farklı sahte ürün satın aldıklarını söylüyorlar.

En önemlisi, Amazon listesi tipik olarak görüntüleniyor. Fitzpatrick'in Instagram hesabında ilan edilenden farklı bir öğe. Bu, Fitzpatrick'in görünüşte meşru listelemeler aracılığıyla sahte ürünler satmasına izin verdi, ancak alıcılar ürünü Amazon'daki değil Instagram sayfasından alacaklarına güvendikleri sürece. Amazon, kendi platformunu sahte ürün görüntülerine karşı tararken, çoğu zaman sahte ürünler sunan Instagram gönderilerinden habersizdi ve bu nedenle listeyi işaretlemek için hiçbir neden yoktu.

Fitzpatrick sahte ürünleri kendisi yapmadı veya göndermedi; bu, birçoğu davalı olarak adlandırılan bir dizi Çinli şirkete düştü. Fitzpatrick, etkileyicilere ve web sitelerine (bu da dahil) atıfta bulundukları satın alma işlemlerinin küçük bir yüzdesini veren Amazon'un ortaklık programı aracılığıyla ödeme alacaktı. Fitzpatrick, sahte listelemelere bağlandıktan sonra sonunda programdan yasaklandı. Yasaktan kurtulmaya çalışan birden fazla başka hesap başlattı, ancak başarısız oldu.

Dava, savcıların yardımı olmadan Amazon tarafından açılıyor ve iddiayla ilgili herhangi bir cezai suçlama yok. Sonuç olarak, sanıklar yalnızca maddi zararlarla ve Amazon'un çeşitli platformlarından kalıcı bir yasakla karşı karşıya kalıyor. Bu, şirketin Haziran 2020'de başlatılan dahili Sahte Suçlar Birimi'nin çalışmalarının sonucudur.

Birim yöneticisi Cristina Posa, planı izlenmeyen platformların tehlikelerinin bir işareti olarak nitelendirdi. Bir açıklamasında, "Bu sanıklar, sosyal medyada taklitleri teşvik etme konusunda küstahça davrandılar ve meşru etkileyicilerin çalışmalarını baltaladılar" dedi. "Bu durum, sahtecileri işten çıkarmak için sektörler arası işbirliğine olan ihtiyacı gösteriyor."

Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Amazon ’un Luna oyun akış hizmeti, Windows ve Nvidia GPU'lar tarafından desteklenmektedir Tolga 0 0 15-11-2020, Saat: 23:15
Son Yorum: Tolga
  Amazon, bazı Xbox Series X ön siparişlerinin en geç 31 Aralık'a kadar ulaşmayacağını söyledi enis 0 0 15-11-2020, Saat: 22:39
Son Yorum: enis
  Amazon, garaj içi teslimatını Chicago, Los Angeles ve New York dahil 4.000 şehre genişletiyor social 0 0 14-11-2020, Saat: 23:18
Son Yorum: social
  Facebook'un Messenger ve Instagram'daki Kaybolma Modu, kaybolan mesajlar göndermenizi sağlar hoppa 0 0 14-11-2020, Saat: 00:22
Son Yorum: hoppa
  İşte şu anda en iyi Amazon Echo fırsatları niggaTR 0 0 14-11-2020, Saat: 00:20
Son Yorum: niggaTR

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.