Forum Gündemi:

Her Türlü Destek, Şikayet, Reklam İçin Whatsapp

Konu Başlığı : Amazon Echo Dot (2020) incelemesi: top var

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : sercantelli
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Kidemli Üye
*
461
mesajlar
461
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye
21-12-2019
(Kayıt Tarihi)
Gizli
(Cinsiyet)
#1
19-11-2020, Saat: 21:36

Amazon, Echo Studio ve yeni 4. Nesil Echo gibi üst düzey Echo hoparlörlerinin dikkatini daha fazla çekebilir, ancak mütevazı Echo Dot, dizideki en popüler konuşmacıdır. 2018'de piyasaya sürülen 3. Nesil model, mükemmel bir küçük akıllı hoparlör olduğunu kanıtladı ve Amazon'un sık ve agresif satışlarıyla, bir şarkı için birini seçebilir ve Alexa ses asistanını odanızın her odasına koymayı kolaylaştırabilirsiniz. ana.

Dolayısıyla, Amazon'un 4. Nesil Echo'nun büyük yeniden tasarımının yanı sıra Echo Dot'u da yeniden tasarlaması şaşırtıcı değil. Yeni 4. Nesil Dot, büyük kardeşinin yeni küresel tasarımını sadece daha küçük bir ölçekte paylaşıyor. Üç farklı varyasyonda hemen mevcuttur: 49,99 $ 'lık standart model, 59,99 $' a yerleşik LED saati olan bir versiyon ve 59,99 $ 'a sevimli kaplan veya panda tasarımlı bir Kids Edition.

Ancak yeni Echo, ses kalitesi, özellikler ve tasarım açısından genel olarak iyileştirmelerle birlikte gelirken, Echo Dot ’un iyileştirmeleri daha küçük. Ve bazı durumlarda, önceki modelden bir gerileme.

Yine de 4. Nesil Echo Dot, tam fiyatıyla bile mükemmel bir bütçeye sahip akıllı konuşmacı olmaya devam ediyor.

4. Nesil Echo Dot, 3. Nesil modelden yaklaşık iki kat daha uzun.

Buradaki en bariz güncelleme Echo Dot ’un yeni şekli. Tıpkı tam boyutlu Echo gibi, yeni Nokta da biraz hava kaybına uğramış bir top şeklindedir, bu nedenle raftan yuvarlanmasını önleyen düz bir tarafa sahiptir. Kürenin yarısı kumaşla kaplı, alt yarım küre ise mat plastikle kaplanmıştır. Yaklaşık 3,5 inç uzunluğunda, yaklaşık olarak bir softball büyüklüğünde ve eski hokey diski tasarımından iki kat daha uzun. (Görünüşe göre Amazon tasarımcıları spor malzemelerinden ilham alıyor.)

Bu yeni tasarım iki ucu keskin bir kılıç. Akıllı bir konuşmacının neye benzeyebileceğine dair önyargılara bakmak muhtemelen daha ilginçtir. Ayrıca, içine monte edilmiş aynı 1,6 inçlik hoparlörden biraz daha iyi ses performansı sağlar.

Yeni tasarım bazı önemli ödünlerle birlikte gelir

Ancak yeni model kesinlikle önceki nesle göre daha az dikkat çekicidir ve daha uzun boyutu duvara monte etmenin daha zor olduğu anlamına gelir.

Ancak yeni modelin daha büyük boyutu, bunu yapmanın eskisinden çok daha tuhaf olacağı anlamına geliyor. Neyse ki, 3. Nesil modelin bir süre takılıp kalmayacağı anlaşılıyor, bu nedenle montaj yapmayı planlıyorsanız, uygun olanı budur.

İlgili

Amazon Echo (2020 ) review: music of the sphere

Standart yeni Dot'u üç farklı renkte (koyu gri, açık gri ve açık mavi) alabilirsiniz, ancak bazı nedenlerden dolayı üç rengin tümü beyaz bir güç kablosuyla birlikte gelir , daha koyu modeli satın alırsanız can sıkıcıdır. Ancak, yükseltme yapıyorsanız 3. Nesil modelden güç adaptörünü kullanabilirsiniz.

LED ekranlı Echo Dot Komidin çalar saat olarak kullanım için harika, sesle programlayabilirsiniz. LED ekran, siz ayarladığınızda saati, mevcut hava sıcaklığını veya ses seviyesini gösterecektir.Pratikte bu pek bir fark yaratmadı - onu odanın diğer ucundan hala görebiliyorum ve çoğu yüzeyden yansıtıyor, bu yüzden oldukça parlak. Tek zorluk, üstteki düğmeleri kullanarak ses seviyesini ayarlarken ışık halkasını görmenin zor olabilmesidir. Yeni Dot ayrıca, tam boyutlu Echo'nun sunduğu gibi diğer ses kaynakları için bir hat olarak işlev görmese de, onu daha büyük bir hoparlöre bağlamanıza izin veren 3,5 mm hat çıkışını da koruyor. yeni Echo Dot daha iyi, ancak dramatik bir şekilde değil

Ses kalitesi açısından, yeni Dot, yeni Echo kadar ileri bir sıçrama değil. 3. Nesil modelden daha iyi ses veriyor, ancak sadece biraz - farkı görmek için gerçekten onları yan yana karşılaştırmanız gerekiyor. Ses biraz daha dolu ve kubbe şeklindeki tasarımı sayesinde biraz daha iyi bir ses sahnesi var, ancak hoparlör öncekiyle aynı boyutta ve güçte ve Yankı gibi stereoyu desteklemiyor. Daha önce olduğu gibi iki Noktayı bir stereo yapılandırmada eşleştirebilirsiniz, ancak bunu nesiller boyunca yapamazsınız - bir stereo kurulum için iki adet 4. Nesil model satın almanız gerekir. Yeni Dot, daha büyük modelin gerçek zamanlı oda ayarını da yapmıyor ve Dolby Audio işlemeye sahip değil.

Sesin büyük ölçüde iyileştirilmemiş olması kötü bir şey değil.

Şaşırtıcı derecede gürültülü olabilir; müzik, sesli kitap, podcast dinlemek ve Alexa ile etkileşimde bulunmak keyifli; ve daha küçük odalar için idealdir. Eksik olduğu bariz olan şey bas tepkisidir, ancak aksi halde Echo Dot kulağa harika geliyor ve Google'ın benzer fiyatlı Nest Mini'ye tercih ederim. Apple ’ın daha pahalı ancak benzer boyuttaki HomePod mini'yi test etme şansı bulduğumuzda ne kadar iyi karşılaştırdığını görmemiz gerekecek. Bununla birlikte, ana çıkarım, ses kalitesinde önemli bir sıçrama umuduyla 3. Nesilden yükseltme yapmamanız gerektiğidir, ancak orada değil. Yeni Kids Edition Echo Dot, kaplan veya panda tasarımında mevcuttur.

Mevcut yeni Echo Dot varyasyonlarından en sevdiğim, içine yerleştirilmiş LED ekranla birlikte gelenler. Sesle programlayabileceğiniz akıllı bir çalar saat olarak kullanabileceğiniz bir komodin için harikadır. LED'ler varsayılan olarak zamanı gösterir, ancak siz bunu istediğinizde mevcut dış sıcaklığı da görüntüleyebilir veya siz ayarlarken birden ona kadar ses seviyesini gösterebilir.

(Her zaman dinleyen bir mikrofonla gelen gizlilik endişeleri elbette devam eder.) Alarmı ertelemek için Dot'un üst kısmına bile dokunabilirsiniz, bunu yapmak için Lenovo'nun Akıllı Alarm Saati'ndeki benzer özelliğe göre daha kolay buluyorum modeller. (Tam boyutlu Echo ve standart 4. Nesil Echo Dot dahil tüm yeni Echo modelleri bunu destekliyor.)

Kids Edition Echo Dot, şimdiye kadar gördüğüm en sevimli akıllı konuşmacı, kaplan ya da panda tasarımları ve softbol boyutu ile. Çocuk dostu sesli kitaplara, becerilere ve oyunların yanı sıra bir dizi ebeveyn denetimine erişim sağlayan bir yıllık Amazon Kids Plus hizmeti (eski adıyla FreeTime Unlimited) ile birlikte gelir. Amazon, çocuğunuz tekme atmaya veya onunla beyzbol oynamaya karar verirse, satın aldıktan sonraki iki yıl içinde Çocuk Sürümü'nü ücretsiz olarak değiştirecektir. Şahsen çocuklarımın yatak odalarına akıllı bir hoparlör koymaya meyilli değilim, ancak olsaydım, bunu yeni Çocuk Sürümü Echo Dot olacaktı.

Yeni Echo Dot, çeşitli konfigürasyon ve renklerde gelir.Fiyatına ve boyutuna göre mükemmel ses kalitesi sağlar; çeşitli akış hizmetlerinden müzik çalma, akıllı ev aletlerini kontrol etme, zamanlayıcıları ve alarmları ayarlama ve hatta odalar arasında dahili telefon işlevi görme dahil olmak üzere Alexa'nın yapabileceği her şeye erişebilir; ve çoğu odaya yapıştırılması kolaydır. Ayrıca, birden fazla Nokta satın alabileceğiniz ve bunları evinizin her tarafına dağıtabileceğiniz veya bunları stereo yapılandırmalarla eşleştirebileceğiniz, özellikle de Amazon sık satışlarından birini gerçekleştirecek kadar düşük fiyatlıdır. Echo Dot,

Ancak önceki modele kıyasla çok yönlülükteki gerilemeden memnun değilim. Elbette, yeni sürüm, yeni tasarımı sayesinde biraz daha iyi ses çıkarıyor, ancak bu tasarım, yeni Dot'u koyabileceğiniz bazı gerçek tavizlerle birlikte geliyor. 4. Nesil Echo, küresel tasarımı sayesinde ses kalitesinde büyük sıçramalar görürken, kompakt bir silindirden garip bir küreye geçiş burada bu geri dönüşleri sağlamıyor. Bu şekil Nokta için daha az mantıklı.

Yeni şekil, Dot'u nasıl kullanmayı planladığınıza dair bir engel teşkil ediyorsa, tamamen satılmadan önce eski modeli almanızı tavsiye ederim. Diğer herkes için, yeni Echo Dot, bütçeye uygun akıllı konuşmacıdır.

Dan Seifert'ten Fotoğrafçılık / The Verge

DEVAM ETMEYİ KABUL EDİN: AMAZON ECHO Dot 4TH GEN

Artık her akıllı cihaz, kullanmadan önce bir dizi şart ve koşulu - kimsenin gerçekten okumadığı sözleşmeleri - kabul etmenizi gerektiriyor.

Ancak, cihazları incelerken tam olarak kaç kez "kabul et" seçeneğine basmanız gerektiğini saymaya başlayacağız çünkü bunlar çoğu insanın okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalardır.

Amazon Echo Dot'u kullanmak için, iOS veya Android için Alexa uygulamasını indirmeniz gerekir. Giriş yapmak için bir Amazon hesabı gereklidir. Bunlardan birine kaydolarak, kullanım koşullarını kabul etmelisiniz.

Bundan sonra, Alexa uygulaması ne tür bir cihaza bağlanmak istediğinizi soracaktır . Cihaza tıkladığınızda, tüm zorunlu şartları kabul ettiğinizi bilin. Amazon'un kendi sözleriyle: "Devam ederek, Amazon'un kullanım koşullarını ve burada bulunan tüm şartları kabul etmiş olursunuz."

Belgeleri bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz, ancak aşağıda 12'yi listeledik kabul etmeniz gereken şartlar.

Alexa Kullanım Koşulları Amazon Kullanım Koşulları Amazon Gizlilik Politikası Çocukların Gizlilik Bildirimi Amazon Prime Koşulları Amazon Müzik Kullanım Koşulları Kindle Store Kullanım Koşulları Audible Hizmet Kullanım Koşulları Amazon Dash Yenileme Kullanım Koşulları Amazon FreeTime Unlimited Hüküm ve Koşulları ve Kindle FreeTime Unlimited T&C Amazon Photos Kullanım Koşulları Amazon Cihazı Kullanım Koşulları

Standart Alexa özelliklerine ek olarak, tercih ettiğiniz müzik hizmeti için gerekli olan hizmet şartlarını da kabul etmeniz gerekecektir. Bu ister Amazon Music, Spotify, Apple Music veya başka bir şey olsun.

Son ödeme : Kullandığınız müzik hizmetlerine bağlı olarak 13 zorunlu sözleşme ve daha fazla isteğe bağlı sözleşme.

.
Satın Al


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anker FCC dosyalama, kablosuz şarjlı ikinci nesil Amazon Echo Buds'a ipucu veriyor sercantelli 0 0 19-11-2020, Saat: 21:41
Son Yorum: sercantelli
  Amazon ’un Fire tabletleri yeni akıllı ev kontrollerine kavuşuyor camoka 0 0 19-11-2020, Saat: 21:39
Son Yorum: camoka
  Amazon, Audible'ı gerçek bir podcast uygulamasına dönüştürüyor, ancak daha önümüzde uzun bir yol var soulmy 0 0 19-11-2020, Saat: 21:37
Son Yorum: soulmy
  Anker'in habersiz ikinci nesil Amazon Echo Buds için özel kablosuz şarj cihazı tam olarak sızıntı yapıyor social 0 0 19-11-2020, Saat: 21:37
Son Yorum: social
  Amazon ’un Echo ve Fire TV cihazları Prime Day fiyatlarına geri döndü berhank 0 0 19-11-2020, Saat: 21:36
Son Yorum: berhank

Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once 1 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
7 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1 Aylık İnstagram Programı siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 6 Aylık İnstagram Repost Sistemi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 3 Aylık Facebook Sayfa Botu siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 2 Aylık Twitter Otomasyon siparisi geldi.
Yeni Siparis !
15 dakika once Forum Tanıtım Hizmeti siparisi geldi.