Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alphabet's Verily sigortaya giriyor
Yorumları: 1,522
Konuları: 1,522
Kayıt Tarihi: 22-12-2019
Rep Puanı: 2
#1

Alphabet'in sahip olduğu sağlık hizmetleri şirketi Verily Life Sciences, şirketten bugün yaptığı açıklamaya göre sigortaya giriyor. Verily, Swiss Re Group'un ticari sigorta birimi tarafından desteklenecek olan Coefficient Insurance Company adı verilen yeni bir yan kuruluş kuruyor.

Zararı durdurma sigortası sunmak için katsayı planları. Zararı durdurun açıklaması biraz tekniktir, ancak şuna kadar iner: Çalışanların sağlık tazminatlarını cepten ödeyen işverenler zararı durdurma sigortası satın alırlar. Çalışanlarının sağlığı için ödedikleri önceden belirlenmiş para noktasına ulaştıklarında, zararı durdur sigorta şirketi geri kalanını öder.

Tarihsel olarak Verily çalkantılı bir şirketti

​​Sigorta, Verily için bir çeşit sapma. Şirketten önceki bir proje, insan vücudunu daha iyi anlamak için yapılan devasa bir tıbbi çalışma olan Project Baseline'dır. Project Baseline, aynı zamanda Verily'nin COVID-19 tarama web sitesi için kullandığı ve Başkan Donald Trump'ın Mart ayında Google tarafından yanlış bir şekilde desteklendiğini söylediği afiş. Verily ayrıca araştırma çalışmaları için kullanılmak üzere tasarlanmış bir sağlık takibi akıllı saat yaptı.

Ancak Verily CEO'su Andrew Conrad'ın şirket içinde bölücü olduğu ve Verily'nin hangi projeleri üstlendiği konusunda itici olduğu bildiriliyor. Ve yüce hedeflerine rağmen Verily'nin nasıl para kazanacağı belirsizdi. (Alphabet, genellikle Verily'nin mali bilgilerini göstermez, ancak Alphabet'in Verily'nin de bir parçası olduğu Diğer Bahisler kategorisi, geçen çeyrekte 1,1 milyar dolarlık işletme zararı yaşadı.)

Sigorta, daha güvenilir bir kaynak olabilir Şirketin teknoloji ve sağlık hizmetleri geçmişinin yeni Coefficient iştirakini sigortacılar için ilgi çekici bir ortak haline getirebileceğinden Verily için gelir. Örneğin, Coefficient, "analitik tabanlı sigortalama motorunun" işverenlerin üstlendikleri riski daha iyi anlamalarına yardımcı olacağını iddia ediyor. Coefficient, işverenlerin maliyetlerini daha iyi kontrol etmelerine yardımcı olmak için Verily teknolojisini entegre etmek istiyor.

Birçok sigorta şirketi, verilerini paylaşma karşılığında giyilebilir cihazlar tarafından belirlenen hedeflere ulaşırsa müşterilere zaten ödüller veriyor. Bu veriler, sigorta şirketleri için, bir bireyi kapsamak için çok fazla ödeme yapıp yapmadıklarını bilmeleri için değerlidir. Verily'nin teknolojisi, sigorta şirketlerinin belirli kişilere özel poliçe türleri sunmak için daha da fazla veriyi önceliklendirmesine yardımcı olabilir.

Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İlk Dune fragmanı internete giriyor hoppa 0 441 09-09-2020, Saat: 20:09
Son Yorum: hoppa
  Facebook’un OASIS tarzı VR oyun alanı Horizon, genel beta programına giriyor soulmy 0 793 28-08-2020, Saat: 16:13
Son Yorum: soulmy
  Razer, yeni 99.99 $ 'lık Pro Click kablosuz faresiyle ergonomik oyuna giriyor Tolga 0 378 21-08-2020, Saat: 05:21
Son Yorum: Tolga

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi