Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2020 Başkanlık seçimlerinde postayla nasıl oy kullanılır?
Yorumları: 447
Konuları: 447
Kayıt Tarihi: 19-09-2019
Rep Puanı: 0
#1

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşmak üzere. Şu anda yaşadığımız tüm krizlerin ortasında - COVID-19 salgını, çevresel acil durumlar, ırkçılığa karşı protestolar ve olağanüstü bölünmüş bir seçmen - ABD vatandaşı ve 18 yaşında veya daha büyükseniz, yapmanız hayati önem taşımaktadır. Oyunuzu kullanmanız.

Uğraştığımız diğer tüm karışıklıkların yanı sıra, oylama süreci de tartışmaya girdi. Pek çok seçmen oy pusulalarını almak için endişeli olsa da, küçük, kalabalık oylama alanlarında kendilerini olası enfeksiyonlara maruz bırakmak istemiyorlar, bu nedenle postayla oy vermek ana alternatif haline geldi. Ancak çoğumuz bu sürece aşina değiliz, özellikle de bazı eyaletlerin kurallarını olabildiğince çok kişinin postayla oy kullanmasına izin verecek şekilde ayarlaması nedeniyle. Buna ABD Postanesi idaresi üzerine yapılan son siyasi horoz kavgalarını ve postayla oy kullanmanın meşruiyeti konusundaki seçim toplantılarını da ekleyin ve tam bir kafa karışıklığı için bir reçeteniz var.

Peki ne yaparsınız? Pekala, araştırmanızı yaparsınız.

Başlangıç ​​olarak, ne zaman oy verebileceğiniz ve hangi eyalette yaşadığınıza bağlıdır. Bazı eyaletler zaten postayla oylama sunar ve kayıtlı seçmenlere otomatik olarak oy pusulası gönderir .

Ve hala birkaçı, devamsız bir oy pusulası alabilmeniz için onaylanmış bir nedeninizin ("Pandemi sırasında ölümcül olabilecek bir hastalığa yakalanmak istemiyorum" hariç) olmasını talep ediyor.

Yani bu önemli (a) kayıtlı olduğunuzdan, (b) şahsen oy kullanıyorsanız, nereye gideceğinizi bildiğinizden ve © postayla oy kullanmak istiyorsanız, yerel bölgenizdeki kuralların neler olduğunu bildiğinizden emin olmak için ve / veya eyaletiniz. Ve tüm bunları mümkün olan en kısa sürede yapmak istiyorsunuz.

Ama yapmak istemediğiniz şey, bilgilerinizi rastgele bir tweet'ten veya bunu bir arkadaşından duyan Al Amcanızdan almaktır. İşte birkaç güvenilir kaynak.

Resmi hükümet sitesi USA.gov'da sizi eyaletinizin Seçim Kurulu sitesine götürecek bir açılır menü vardır. Kayıt ve oy kullanma hakkında bilgi almak için gidilecek en iyi yer Seçim Kurulu'dur. USA.gov USA.gov Web sitesine göre Vote.org " en büyük 501 © 'dir ( 3) kar amacı gütmeyen, partizan olmayan oylama kaydı ve Amerika'daki oylama (GOTV) teknoloji platformundan çıkın. " Site, oy kullanmak, mevcut bir kaydı kontrol etmek, devamsız oy pusulası talep etmek ve hatta seçim hatırlatıcıları almak için kayıt olmanıza izin verir.Pek çok eyalet kayıt ve bilgi için üçüncü taraf hizmetlerini kullandığından, bu mutlak değildir, ancak tıkladığınız bağlantının bir ".gov" alanına sahip olması muhtemelen en güvende olursunuz. Çevrimiçi veya çevrimdışı olarak aldığınız herhangi bir bilgiden emin değilseniz, bir arama yapın . Evet, biraz eski moda, ancak yerel sitenizin yeterince bilgilendirici veya kafa karıştırıcı olmadığını düşünüyorsanız, yerel Seçim Kurulunuzu arayabilirsiniz (telefon numarası eyaletiniz Seçim Kurulu sitesinde olacaktır). Tabii ki, COVID-19 nedeniyle ülke genelinde ofisler kapalıyken birine ulaşmak zor olabilir, ancak ısrarcı olun - sonuçta bu sizin oyunuz.

Birkaç tavsiye daha:

İlgili süreç hakkında bilgi sahibi olması gerekenlerin bile kafalarının karışabileceğini unutmayın. Örneğin, The Verge'den bir personel NYC Seçim Kurulu'nun yerel ilçe bürosunu aradığında, cevap veren kişi NYC'nin devamsız oy pusulasına başvurmak için çevrimiçi bir araç sunduğunu bilmiyordu. Personel NYC BoE ana ofisini aramayı denediğinde, hattın diğer ucundaki kişi sadece çevrimiçi başvurudan haberdar olmakla kalmayıp, hem çevrimiçi olarak hem de normal posta yoluyla bir başvuru göndererek oy pusulasına kaydolmalarını önerdi.Hikayenin ahlaki? Aldığınız bilgilerden emin değilseniz tekrar deneyin. Oy pusulanızı aldığınızda talimatları okuyun. İki defa. Ve oy pusulanızı tamamladığınızda onları bir kez daha kontrol edin. Pek çok eyalette, devamsız bir oy pusulasının nasıl doldurulacağı, imzalanacağı ve gönderileceği konusunda karmaşık kurallar vardır ve yanlış yerleştirilmiş tek bir imza, oyunuzun sayılmayacağı anlamına gelebilir. Oy pusulanızı mutfak masasında ya da başıboş bir ketçap lekesinin veya çocuğunuzun boya kalemlerinden bir çizginin geçersiz kılma bahanesi olabileceği başka bir yerde doldurmaktan kaçının. Sık oy kullanamazsınız, ancak olabildiğince erken oy vermeli ve devamsızlık için başvurmalısınız. Resmi sitelerin birçoğunda, Birleşik Devletler Posta Hizmetleri'ndeki yavaşlamaların etrafındaki bazı heyecan azalmış olsa da, başvurular ve oy pusulalarının teslim edilmesi için bolca zaman bırakıldığına dair uyarılar gördüm. Ve son olarak, her zaman eski usul şekilde oy verebilirsiniz: yerel oy verme yerinizde. Nereye gideceğinizi öğrenmek için yerel Seçim Kurulunuza danışın ve dilerseniz onları arayarak seçmenleri enfeksiyondan korumak için ne tür önlemler aldıklarını öğrenin.

Ancak nasıl oy vermeyi seçerseniz seçin, lütfen oy verin.


Satın Al
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  xCloud, gelecekte nasıl oyun oynayabileceğimize dair bitmemiş ama ilham verici bir bakış sercantelli 0 447 15-11-2020, Saat: 23:11
Son Yorum: sercantelli
  Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi artık güncellenmiş bir Başlat menüsü ve daha fazlasıyla kullanılabilir social 0 443 15-11-2020, Saat: 22:44
Son Yorum: social
  Microsoft, Gears Tactics'i Xbox Series X ve S'ye nasıl getirdi? sercantelli 0 379 15-11-2020, Saat: 22:43
Son Yorum: sercantelli
  Microsoft Surface Pro X (2020) incelemesi: ARM daha fazla güç kazanıyor sercantelli 0 440 15-11-2020, Saat: 22:42
Son Yorum: sercantelli
  Dell XPS 13 (2020 sonu) incelemesi: mükemmellik, iyileştirilmiş hoppa 0 408 15-11-2020, Saat: 22:40
Son Yorum: hoppa

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi